Aktualności

Zyskowne półrocze Aegon Polska

Pierwsza połowa obecnego roku była udanym okresem dla Grupy Aegon Polska. Zwłaszcza pod względem uzyskanego wyniku finansowego.

Grupa podała, że w I półroczu 2016 roku Aegon TUnŻ wraz ze swoim oddziałem w Rumunii wypracował łącznie 17 mln zł zysku netto. Dobrym osiągnięciem legitymował się też Aegon PTE, który zarobił 4,4 mln zł netto. – Drugi kwartał tego roku był kontynuacją pozytywnych wyników finansowych grupy. Udało nam się we wszystkich spółkach wypracować dobry wynik finansowy i utrzymać silną pozycję kapitałową. To dobra podstawa do dalszego rozwoju firmy w kolejnych kwartałach – powiedział Michael Müller, członek zarządu Aegon TUnŻ odpowiedzialny za finanse.

Półroczny przypis składki brutto w spółce życiowej wyniósł 223 mln zł. Na koniec I półrocza towarzystwo zarządzało aktywami o wartości 3,24 mld złotych. Aegon TUnŻ utrzymuje wysoki poziom wskaźnika pokrycia kapitałowego Solvency II, który w jego przypadku wynosi 354%.

– Kontynuujemy nasz rozwój w segmencie tradycyjnych produktów ubezpieczeniowych – zaznaczył Michael Müller. – Zaproponowaliśmy klientom nową odsłonę polisy posagowej czyli Aegon Program Finansowania Studiów+, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Dokonaliśmy też zmian w jednym z naszych sztandarowych produktów – terminowym ubezpieczeniu na życie i dożycie Aegon Program na Życie, dając klientom możliwość elastycznego wyboru między opcjami oszczędnościowymi i ochronnymi – wyliczył.

Dobre wyniki grupy to również efekt zysku wypracowanego przez Aegon PTE. Zarządzany przez towarzystwo Aegon OFE miał 918 tys. członków, a wartość jego aktywów netto wyniosła 5,64 mld zł. Zysk netto Aegon PTE wyniósł 4,4 mln zł. Pod koniec czerwca towarzystwo emerytalne Aegon poinformowało o podpisaniu umowy przejęcia zarządzania funduszem Nordea OFE. Po sfinalizowaniu tej transakcji Aegon OFE, według danych na koniec czerwca 2016 r., będzie czwartym co do wielkości funduszem emerytalnym na rynku.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Aegon)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.