Aktualności

Zniknęło ING, wróciło Nationale-Nederlanden

20 lipca z rynku ubezpieczeń zniknęła marka ING. Od dziś ING Życie i ING OFE prowadzą działalność w Polsce pod szyldem Nationale-Nederlanden. To efekt wydzielenia z Grupy ING działalności ubezpieczeniowej i inwestycyjnej, która od ponad roku funkcjonuje jako Grupa Nationale-Nederlanden. NN Życie wkrótce pokieruje nowy prezes.

- Nationale-Nederlanden kojarzone jest przez polskich klientów jako globalna, stabilna firma z profesjonalnymi agentami i ma ekspercki wizerunek w zakresie finansów osobistych – powiedziała Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w Nationale-Nederlanden. – Celem Nationale-Nederlanden jest dalszy rozwój w kierunku zabezpieczania przyszłości finansowej klientów oraz podejmowanie kolejnych ważnych tematów społecznych. Do podjęcia kolejnego kroku w różnych sferach życia, w tym zdrowotno-profilaktycznej, będziemy zachęcać także naszych klientów – dodała.

Zmiany dotyczą jedynie nazw i logotypów spółek, a wszystkie zobowiązania wobec klientów, bieżąca obsługa oraz zawarte umowy przez ING Życie oraz ING OFE pozostają bez zmian. Ponadto wszystkie dane teleadresowe Nationale-Nederlanden w Polsce pozostają takie same, zmienia się jedynie domena strony internetowej. Nationale-Nederlanden TUnŻ będzie także kontynuować strategię komunikacyjną ING Życie.

– Dotychczas konsekwentnie budowaliśmy naszą markę, koncentrując się na ochronie życia i zdrowia naszych klientów. Motywem przewodnim naszych działań była ochrona przed nowotworami. Naszą intencją jest dalsze przekazywanie Polakom wiedzy i uwrażliwianie ich na temat potrzeby dbania o własne zdrowie, życie oraz dawanie poczucia bezpiecznej przyszłości dla siebie i najbliższych – podsumowała Marta Maszewska-Danielewicz.

Proces zmiany marki objął także spółkę ING Usługi Finansowe, która od 20 lipca nosi nazwę Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe. Nowe nazwy noszą też powszechne towarzystwo emerytalne (Nationale-Nederlanden PTE, dotychczas ING PTE) oraz dobrowolny fundusz emerytalny (Nationale-Nederlanden DFE, poprzednio ING DFE).
Na czele Nationale-Nederlanden TUnŻ stoi na razie Tjeerd Bosklopper, dotychczasowy prezes ING Życie*. Wkrótce jednak odejdzie, gdyż jak informowaliśmy na początku lipca, od 1 września szef ubezpieczyciela pokieruje Nationale-Nederlanden Individual Life w Holandii. Osoba jego następcy nie jest jeszcze znana, ale towarzystwo zapewnia, że w najbliższym czasie przedstawi KNF kandydaturę nowego prezesa.
*Według danych z KRS z dnia 17 lipca 2015 r.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.