Aktualności

XX Kongres Brokerów: Super Fair Play dla Ergo Hestii i Warty


Anna Lal-Chojnacka,
dyrektor Biura Sprzedaży
Korporacyjnej PZU Życie
Podczas pierwszego dnia XX Kongresu Brokerów wręczone zostały nagrody Fair Play za 2016 rok oraz nagrody Super Fair Play.

W ubezpieczeniach majątkowych kolejne zwycięstwo odniosło STU Ergo Hestia. Sopocka firma została uhonorowana przez brokerów ubezpieczeniowych w tej kategorii już po raz ósmy. Wcześniej towarzystwo tryumfowało w latach 2006 – 2009 i 2014 – 2017. Statuetkę z rąk prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasza Zonia, odebrał Adam Roman, członek zarządu firmy. – Uznanie brokerów ubezpieczeniowych jest dla nas potwierdzeniem najwyższego standardu ochrony od pośredników, którzy najlepiej znają potrzeby biznesu i wiedzą, w jakim towarzystwie znajdą na nie najlepsza odpowiedź. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej być goniącym, niż gonionym, jednak wygrywając ranking oceny brokerów po raz szósty z rzędu potwierdziliśmy, że nie spoczywamy na laurach i takie podejście mogę zagwarantować na przyszłość – powiedział Adam Roman.

Kolejne miejsca zajęły TUiR Warta, PZU SA, UNIQA TU i Compensa TU.


W ubezpieczeniach życiowych laur brokerów trafił do czwartego przed rokiem PZU Życie. Nagrodę w imieniu ubezpieczyciela odebrała Anna Lal-Chojnacka, dyrektor Biura Sprzedaży Korporacyjnej PZU Życie. - To dla nas ogromne wyróżnienie, za które bardzo dziękujemy. Traktujemy je jako zobowiązanie na przyszłość. Gramy i będziemy grać fair – powiedziała odbierając nagrodę.

Towarzystwo, dla którego był to pierwszy tryumf w historii nagród „Fair Play” (PZU Życie wyraźnie zaczyna iść w górę - w ostatnich latach miał problemy ze znalezieniem się na podium) wyprzedziło kolejno Compensę TUnŻ (5 lokata w ub.r.), Nationale-Nederlanden, TUnŻ Warta i STUnŻ Ergo Hestia (3).

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 25-lecia Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych przyznano również nagrody Super Fair Play za najlepszą ofertę dla klientów korporacyjnych na przestrzeni ostatnich 25 lat. W ubezpieczeniach majątkowych laur przypadł Ergo Hestii, natomiast w ubezpieczeniach życiowych – Warcie. – To dla nas szczególnie ważna nagroda dlatego, że Ergo Hestia wyrosła na ubezpieczeniach korporacyjnych, a ubezpieczenia detaliczne pojawiły się w naszej ofercie kilka lat później. Nagrodę tę dedykuję całemu zespołowi, który przez wiele lat ciężko na nią zapracował – powiedziała Małgorzata Makulska, wiceprezes zarządu Ergo Hestii.


Tegoriczni laureaci nagrody Fair Play
Podczas uroczystości wręczono też kilkadziesiąt medali jubileuszowych. Oficjalne rozpoczęcie Kongresu uwieńczyło wystąpienie gościa specjalnego zaproszono przez Grupę PZU - himalaistki Kingi Baranowskiej pt. „Każdy ma swój Everest - jak osiągać wysokie cele”.

Nagroda Fair Play jest przyznawana od 2000 roku w dwóch kategoriach: towarzystwo majątkowe oraz towarzystwo życiowe. Podstawą wyboru są opinie brokerów na temat współpracy z ubezpieczycielami w zakresie jakości i dostosowania oferty do rynku, serwisu sprzedażowego, a  także likwidacji szkód. Wspomniane opinie są wyrażane w badaniu przeprowadzanym przez firmę A.T. Kearney.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.