Aktualności

Wzmocnienia kadrowe w Aegon

Aegon TUnŻ poinformowało, że od 15 września stanowisko członka zarządu towarzystwa objął Michael Müller. To nie koniec wzmocnień kadrowych ubezpieczyciela, gdyż z początkiem października do Grupy Aegon w Polsce dołączy również Robert Pusz, który obejmie stanowisko dyrektora Działu Ryzyka i Projektu Solvency II.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać z rynku dwóch świetnych specjalistów. Jestem przekonany, że zaowocuje to wdrożeniem nowych rozwiązań i ciekawych pomysłów, które bazując na naszym międzynarodowym know-how i doświadczeniu całego zespołu Aegon w Polsce, nie tylko będą odpowiadały na potrzeby naszego rynku, ale je wyprzedzały – powiedział Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ.

Biogramy:Michael Müller, który jako członek zarządu będzie odpowiadał za obszar aktuarialny, finansów, księgowości, kontrolingu, jak również zarządzenie ryzykiem oraz projekt Solvency II, posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, które zdobył pracując w firmach w Polsce i w Niemczech. Swoją karierę rozpoczął w Colonia Versicherung (dziś AXA Niemcy), a następnie kontynuował w R+V Versicherung w Wiesbaden. W 1997 roku przyjechał do Polski jako CFO w Towarzystwie Ubezpieczeń Filar w Szczecinie. W 2001 r. dołączył do Grupy Allianz w Polsce, w której pracował do 2014 r. Przez pierwszych osiem lat zajmował stanowisko CFO, nadzorując obszar finansów, kontrolingu, aktuariatu, podatków, zarządzania aktywami i ryzykiem oraz IT i Zarządzania Projektami. Następnie jako Chief Operating Officer odpowiadał za obszar obsługi klienta, call center, likwidację szkód, IT oraz zarządzanie projektami i optymalizację procesów.

Michael Müller mówi biegle kilkoma językami, w tym po polsku. Interesuje się sportem – głównie piłką nożną oraz piłką ręczną.

Z kolei Robert Pusz zawodowo przez ostatnie 3 lata był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem i przygotowanie do wdrożenia systemu wypłacalności w spółkach ubezpieczeń życiowych i majątkowych Allianz w Polsce. Wcześniej przez 14 lat związany z Grupą PZU, gdzie pracował jako menedżer i aktuariusz. Od 2000 r. posiada licencję na wykonywanie zawodu aktuariusza. Głównym obszarem jego zawodowych zainteresowań jest tematyka zarządzania ryzykiem, w szczególności w kontekście nowego systemu wypłacalności Solvency II. Od 10 lat kieruje Podkomisją ds. Solvency II w Polskiej Izbie Ubezpieczeń oraz współpracuje z innymi aktuariuszami z Actuarial Association of Europe w tym obszarze.  
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.