Aktualności

Wyraźny wzrost zysków BZ WBK-Aviva

W pierwszej połowie tego roku towarzystwa BZ WBK-Aviva zarobiły łącznie ponad 32 mln zł netto – o prawie jedną czwartą więcej niż  w analogicznym okresie 2014 r. O 18% poprawił się też ich zsumowany wynik techniczny.

- W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku wspólnie z BZ WBK koncentrowaliśmy się nad dalszym rozwojem sprzedaży ubezpieczeń ochronnych zabezpieczających życie i majątek rodziny. Są to produkty niepowiązane z ofertą kredytową banku. W zakresie ubezpieczenia na życie Opiekun Rodziny zanotowaliśmy wzrost sprzedaży polis o 43% w stosunku do pierwszego półrocza 2014 r. Podobnie w ubezpieczeniu domów i mieszkań Locum zwiększyliśmy liczbę nowych polis o 16% rok do roku. Równolegle pracowaliśmy intensywnie nad zmianami związanymi z Rekomendacją U, które we wszystkich obszarach biznesowych wdrożyliśmy przed 1 kwietnia – skomentował Krzysztof Charchuła, prezes zarządu towarzystw BZ WBK-Aviva.

Działalność życiowaW I połowie 2015 r. BZ WBK-Aviva TUnŻ zebrało w sumie 128,18 mln zł składek brutto, o -43% mniej niż rok wcześniej (226,6 mln zł). Spółka tłumaczy, że spadek wyniku sprzedażowego jest efektem niższej sprzedaży programu inwestycyjnego In Plus opartego o UFK. Przez 6 miesięcy towarzystwo zarobiło 12,02 mln zł wobec 7,01 na koniec czerwca ub.r. (+71% r/r). Wynik techniczny uplasował się z kolei na poziomie 14,83 mln zł (8,59 mln zł przed rokiem,+73% r/r). Ubezpieczyciel wypłacił 14,34 mln zł odszkodowań i świadczeń (bez wartości wypłat w produktach inwestycyjnych), to o +63% więcej niż rok wcześniej (8,82 mln zł).

Działalność majątkowaZ kolei półroczny przypis składki brutto BZ WBK-Aviva TUO wyniósł 110,55 mln zł. Był to rezultat o -2% niższy od ubiegłorocznego (112,66 mln zł). Według towarzystwa, spadek przychodów był efektem mniejszej sprzedaży ubezpieczenia do kredytu gotówkowego. Wynik finansowy netto ubezpieczyciela uplasował się na poziomie 20,03 mln zł, o +6% wyższym od ubiegłorocznego (18,93 mln zł). Z kolei wynik techniczny sięgnął 19,52 mln zł (20,57 mln zł przed rokiem,-5% r/r). BZ WBK-Aviva TUO zaspokoiło roszczenia na kwotę 9,37 mln zł. Rok wcześniej wskaźnik ten uplasował się na poziomie 8,63 mln zł (+9% r/r).

Zmiany i nowościWraz z wejściem w życie Rekomendacji U ubezpieczyciel zaczął dystrybuować polisy w modelu indywidualnym. Nastąpiły zmiany w ofercie produktowej. Przeszkolonych i licencjonowanych w nowym modelu sprzedażowym zostało ponad sześć tysięcy pracowników banku. Wdrożone zostały także nowe standardy obsługi klienta.

W pierwszym półroczu spółki wprowadziły do oferty nowy produkt ubezpieczeniowy dla  Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Partner w Biznesie. To pakiet czterech ubezpieczeń, który w ramach jednej polisy oferuje ochronę majątku firm. Według BZ WBK-Aviva sprzedaż nowego produktu rozwija się bardzo dynamicznie.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.