Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Sierpień 2017

Żywioły, które nawiedziły znaczną część Polski, ich skutki oraz reakcja na nie środowiska ubezpieczeniowego zdominowały sierpniową odsłonę cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA – Gwałtowne zjawiska atmosferyczne i ich skutki – ze względu na zaskakująco dużą skalę zniszczeń (biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki zasięg terytorialny i krótki czas trwania) oraz potencjalne konsekwencje dla całego sektora majątkowego.

INSTYTUCJE MIESIĄCA – Towarzystwa ubezpieczeń majątkowych – za szybką i obejmującą szerokie spektrum działań reakcję w związku z atakiem żywiołów.

ROZSTRZYGNIĘCIE MIESIĄCA – Werdykt Sądu Najwyższego dotyczący kosztów wynajmu auta zastępczego – za rozstrzygnięcie wątpliwości prawnych dotyczących niezbyt spektakularnej, ale istotnej kwestii, jak refundować koszty wynajmu pojazdu zastępczego po cenie wyższej od proponowanej przez ubezpieczyciela.  

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Łukasz Ossowski, sołtys wsi Rytel – za bohaterską postawę przy ratowaniu swojej miejscowości i usuwaniu zniszczeń.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.