Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Sierpień 2015

Nowy projekt badawczy, dr Marcin Kawiński, forma uczestnictwa towarzystw w Polskiej Izbie Ubezpieczeń, HanseMerkur oraz ubezpieczenie na życie i dożycie z UFK „Wymarzone Perspektywy” – tak przedstawia się lista laureatów sierpniowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Rozpoczęcie dwuletniego projektu badawczego pod kierownictwem dra Marcina Kawińskiego z Katedry Ubezpieczenia Społecznego SGH na temat realności i adekwatności do potrzeb ubezpieczonego ochrony ubezpieczeniowej w ramach AC komunikacyjnego. – O przyznaniu lauru dla tego wydarzenia przesądziło znaczenie wyników projektu dla praktyki rynkowej, jak i zasobów naukowych dotyczących tematyki ubezpieczeniowej.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – dr Marcin Kawiński – patrz WYDARZENIA MIESIACA

TEMAT MIESIĄCA – Forma przynależności do Polskiej Izby Ubezpieczeń w nowej ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. – „GU” zdecydowała się wyróżnić tę kwestię z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że żaden inny zapis nie był tak zażarcie dyskutowany podczas sierpniowego finiszu prac legislacyjnych nad wspomnianym aktem. Po drugie zaś dlatego, że wbrew powszechnym oczekiwaniom analityków coraz bardziej prawdopodobnym jest utrzymanie obowiązku zrzeszania się ubezpieczycieli w PIU.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA – HanseMerkur. – Nasze wyróżnienie zostało przyznane sierpniowemu debiutantowi nieco na zachętę. Mamy bowiem nadzieję, że wykorzysta on swoje doświadczenia z rynku niemieckiego do popularyzacji wśród Polaków ubezpieczania się na wyjazd w celach turystycznych.

PRODUKT MIESIĄCA – opracowane przez Raiffeisen Polbank i TUnŻ Europa indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie z UFK „Wymarzone Perspektywy”. – W ten sposób „GU” chce docenić podjętą przez obie firmy próbę ucywilizowania segmentu „uefek” poprzez zaoferowanie produktu z jedną kompleksową i niewysoką opłatą, a na dodatek umożliwiającego bezkosztowe wycofanie się z umowy.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.