Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Październik 2017

Rekomendacja ECON, złe praktyki w OC, raport Rzecznika Finansowego dotyczący praktyk w likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych oraz dwa wyróżnienia dla TUW „TUW” – tak prezentuje się lista akcentów wyróżnionych w październikowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Rekomendacja Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego, sugerująca Komisji Europejskiej opóźnienie wejścia w życie dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń – za stworzenie podmiotom z branży ubezpieczeniowej możliwości lepszego przygotowania się do wymogów IDD.

TEMAT MIESIĄCA – Złe praktyki w OC ppm.: sprzedawanie polis dla aut komisowych nieuprawnionym klientom oraz wymaganie wystawiania umowy na zmarłego właściciela pojazdu – skala emocji w dyskusjach dotyczących wspomnianych powyżej kwestii była tak duża, że temat trafił z forów branżowych na forum publiczne, dzięki czemu pojawiła się szansa na definitywną likwidację złych praktyk.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA – TUW „TUW” – w związku z obchodzonym w październiku jubileuszem 25 lat działalności towarzystwa. Laur jest wyrazem uznania za ćwierć wieku nieprzerwanego funkcjonowania na dość trudnym dla TUW-ów polskim rynku ubezpieczeń.

DOKUMENT MIESIĄCA – Raport Rzecznika Finansowego „Wytyczne nadzorcze w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych a praktyki zakładów ubezpieczeń” – za zidentyfikowanie problemów wciąż występujących w procesie komunikacyjnej likwidacji szkód mimo wejścia w życie szeregu regulacji prawnych dotyczących tego obszaru.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Ewa Stachura-Kruszewska, prezes zarządu TUW „TUW” – patrz UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.