Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Marzec 2019

Inauguracja prac nad wdrożeniem narzędzi umożliwiających dyscyplinowanie innych zakładów ubezpieczeń niż krajowe, działania PZU w ramach realizacji strategii oraz nowe inicjatywy ubezpieczyciela, Polska Izba Ubezpieczeń oraz przewodniczący KNF – tak przedstawia się lista laureatów marcowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – wpisanie do harmonogramu prac legislacyjnych rządu projektu ustawy pozwalającego Komisji Nadzoru Finansowego na stosowanie środków nadzorczych także wobec zagranicznych ubezpieczycieli w razie stwierdzenia naruszenia interesów ich klientów – za podjęcie realnych działań na rzecz rozwiązania problemu doskwierającego rynkowi od wielu lat i obejmującego więcej niż jeden segment produktów ochronnych.

TEMAT MIESIĄCA – podsumowanie działań PZU w ramach realizacji strategii do 2020 roku oraz nowe przedsięwzięcia zakładu – w dowód uznania za uzyskanie części celów strategicznych na długo przed zakładanym terminem oraz podjęcie szeregu nowych inicjatyw w ramach współpracy z nowymi partnerami.

INSTYTUCJA MIESIĄCA – Polska Izba Ubezpieczeń – za otwarcie przedstawicielstwa w Brukseli, co zapewni PIU większe możliwości wpływu na decyzje i działania dotyczące branży ubezpieczeniowej podejmowane na szczeblu unijnym.

INICJATYWA MIESIĄCA – otwarcie przedstawicielstwa Polskiej Izby Ubezpieczeń w Brukseli – patrz INSTYTUCJA MIESIĄCA.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego – za zapowiedź powołania wiceprzewodniczącego KNF, którego główną kompetencją byłby nadzór nad rynkiem ubezpieczeniowym.


Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.