Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Marzec 2018

Marzec był miesiącem, w którym dużo działo się w ubezpieczeniach. Co więcej, ówczesne wydarzenia nie tylko obejmowały swoim zakresem szerokie spektrum tematów, ale kilka z nich miało wręcz historyczny charakter.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego, w którym SN stwierdził, że sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu – za rewolucyjny charakter uchwał, których prawdopodobnym efektem będą głębokie zmiany w polskich ubezpieczeniach.

TEMAT MIESIĄCA – odzyskanie rentowności w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych – za przerwanie trwającego dekadę trendu pogłębiania straty w segmencie obowiązkowych polis komunikacyjnych.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA – InterRisk – za przyjęcie ambitnej, a zarazem realistycznej strategii działań do 2020 roku.

PRODUKT MIESIĄCA – Trudatum – za wprowadzenie technologii blockchain do polskich ubezpieczeń.
CZŁOWIEK MIESIĄCA – Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy – za potwierdzenie przez Sąd Najwyższy stanowiska w kwestii zadośćuczynień dla bliskich ofiar wypadków w stanie wegetatywnym oraz nawiązanie współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjentów w celu ułatwienia pacjentom i klientom instytucji finansowych uzyskania wsparcia w dochodzeniu ich praw.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.