Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Marzec 2016

Marzec w ubezpieczeniach to nieśmiertelne problemy związane z „uefkami”, katastrofa w „komunikacji” oraz szereg zmian personalnych na szczytach władz towarzystw. Echo tych wydarzeń znalazło swoje odbicie w marcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”

WYDARZENIE MIESIĄCA – Publikacja II Raportu UFK, opracowanego przez Rzecznika Finansowego. – za prawdopodobieństwo odegrania podobnej roli, jaka przypadła w udziale I Raportowi, który stał się jednym z głównych katalizatorów zmian (nie tylko prawnych) w segmencie polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

TEMAT MIESIĄCA – Rekordowa strata techniczna w OC posiadaczy pojazdów komunikacyjnych. Ponad miliard złotych rocznej straty technicznej w OC ppm. oraz konsekwencje tego faktu były dominującym tematem marcowych dyskusji w ubezpieczeniach, co w istotny sposób ułatwiło werdykt „GU”.

UBEZPIECZYCIEL i PRODUKT MIESIĄCA – MetLife i stworzone przez niego ubezpieczenie Start 55 – za spełnienie obietnic dotyczących wprowadzenia produktu dedykowanego osobom dojrzałym i zaoferowanie polisy zapewniającej zarówno wypłatę świadczenia na wypadek śmierc,i jak i szeroki pakiet zdrowotny.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Tomasz Tarkowski, prezes zarządu Link4 – za nieco zaskakującą, biorąc pod uwagę funkcjonujące dotychczas w Grupie PZU mechanizmy po zmianie zarządu, nominację na eksponowane stanowisko.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.