Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Maj 2019

Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń, ubezpieczeniowa aktywność Komisji Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, raport PIU na temat nowej miejskiej mobilności oraz Jacek Kliszcz – oto laureaci majowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – VII Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń – za uwypuklenie problemów – mniej (trudność w pozyskiwaniu talentów i ponadprzeciętnych umysłów) i bardziej znanych (regulacje) – z jakimi boryka się branża ubezpieczeniowa w swoich usiłowaniach w nadążeniu za błyskawicznie zmieniającą się rzeczywistością.

TEMAT MIESIĄCA – aktywność Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca sektora ubezpieczeniowego – za szereg działań podjętych w maju, od złożenia wniosku o powołanie zastępcy przewodniczącego odpowiedzialnego za rynek ubezpieczeń, poprzez deklarację przeprowadzania BION zakładów według nowych zasad, obejmującego m.in. ocenę ochrony klientów oraz zasad ostrożnego inwestowania, na interwencji dotyczącej adekwatności stawek w OC i AC oraz zapowiedzi kontroli polis z UFK pod kątem stosowanych w nich instrumentów inwestycyjnych oraz zachęt do sprzedaży kończąc.

INSTYTUCJA MIESIĄCA – Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych – za udane odświeżenie formuły Kongresu Brokerów, skutkujące m.in. wzrostem frekwencji podczas tegorocznej edycji tradycyjnego spotkania branży brokerskiej.

DOKUMENT MIESIĄCA – opracowany przez PIU raport „Nowa miejska mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń?” – za dokładne zbadanie aspektu nowej miejskiej mobilności pod kątem bezpieczeństwa i wskazanie szeregu przyczyn, dla których pilne uregulowanie tego obszaru jest sprawą dużej wagi.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Jacek Kliszcz, przewodniczący Komisji Etyki Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych – za mocny głos w sprawie etyki zawodu brokera podczas ostatniego Kongresu Brokerów.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.