Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Maj 2015

Najnowsza inwestycja PZU, kontrowersje wokół planowanej instytucji Rzecznika Finansowego, Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, ubezpieczenie dronów oraz Łukasz Zoń – tak prezentuje się lista laureatów majowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” .

WYDARZENIE MIESIĄCA – Przejęcie przez PZU pakietu akcji Alior Banku. W ten sposób „Gazeta Ubezpieczeniowa” postanowiła uhonorować aktywność inwestycyjną ubezpieczyciela oraz jego odważny, niezwykle istotny dla całego rynku finansowego w Polsce krok w postaci rozpoczęcia konsolidacji w sektorze bankowym.

TEMAT MIESIĄCA – Kontrowersje związane z zapisami projektu ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Przedmiotem najgorętszych dyskusji w ubiegłym miesiącu była przyjęta w akcie koncepcja likwidacji urzędu Rzecznika Ubezpieczonych i zastąpienia go jedną instytucją dla całego sektora finansowego. Idea ta nie wzbudzałaby zapewne większych kontrowersji, gdyby nie to, że projekt pozbawia RzF uprawnienia występowania z wnioskami do Sądu Najwyższego, a także rodzi ryzyko przekreślenia dotychczasowego dorobku Rzecznika Ubezpieczonych, związane z przejęciem jego uprawnień przez nowy urząd.

INSTYTUCJA MIESIĄCA – Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. „Gazeta” przyznała wyróżnienie za organizację tegorocznego Kongresu Brokerów. W ten sposób chcielibyśmy docenić zarówno wysoki poziom merytoryczny spotkania, jak i udany eksperyment w postaci zmiany formuły Kongresu. To ostatnie sprawiło, że mimo różnych zawirowań, jakie obecnie mają miejsce wśród brokerów, widoczne były próby zbliżenia w celu wypracowania środowiskowej solidarności.

PRODUKT MIESIĄCA – Stworzona przez STU Ergo Hestia autorska oferta ubezpieczenia dronów. Laur „GU” to wyraz uznania dla sopockiego towarzystwa za bycie pionierem w tym segmencie ubezpieczeń oraz innowacyjność produktową.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych – patrz INSTYTUCJA MIESIĄCA.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.