Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Luty 2019

Miniony miesiąc w ubezpieczeniach zdominowały akcenty związane z nowymi regulacjami, dotyczącymi żywotnych interesów branży asekuracyjnej. Fakt ten znalazł swoje odzwierciedlenie w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – przyjęcie przez Sejm rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679 (RODO) wprowadzającego podstawę prawną przetwarzania przez ubezpieczycieli danych o stanie zdrowia klientów, bez konieczności pytania ich o zgodę – za skuteczność negocjacyjną zakładów ubezpieczeń, którym udało się uzyskać korzystne brzmienie regulacji, mimo początkowo dużego sceptycyzmu strony rządowej.

TEMAT MIESIĄCA – rozpoczęcie sejmowego etapu prac nad regulacją branży odszkodowawczej – za podważenie dominującej dotychczas narracji dotyczącej projektu poprzez zakwestionowanie części jego fundamentalnych postanowień: zakazu akwizycji i cesji oraz zasad rozliczeń.

INSTYTUCJA MIESIĄCA – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – za uruchomienie platformy do identyfikacji przestępczości ubezpieczeniowej, która jest ogromną szansą na przełom w walce z fraudami w ubezpieczeniach.

PRODUKT MIESIĄCA – platforma UFG do identyfikacji przestępczości ubezpieczeniowej – patrz INSTYTUCJA MIESIĄCA.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Tomasz Domalewski, dyrektor sprzedaży Leadenhall Polska – za sukces Carstensz Expedition 2019, czyli zdobycie Góry Kościuszki i Piramidy Carstensza.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.