Aktualności

Wydarzenia Miesiąca - Luty 2017

Luty był miesiącem, w którym dominowały wydarzenia związane z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Fakt ten znalazł swoje odzwierciedlenie w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – „Ubezpieczeniowe” uchwały Sądu Najwyższego – za faktyczne rozszerzenie możliwości uzyskania zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej w wypadku komunikacyjnym, czego efektem jest nowa rzeczywistość w branży ubezpieczeniowej.

TEMAT MIESIĄCA – Dyskusja na temat zmian w OC – za zaistnienie wielu nowych wątków w toczącej się od kilku miesięcy debacie (propozycje zmian ustawowych w przepisach dotyczących wspomnianych polis, uchwały SN, krytyka praktyk zakładów ze strony warsztatów naprawczych).

FIRMA MIESIĄCA – Unilink – za zdobycie pozycji lidera segmentu multiagencyjnego (dzięki przejęciu Insurance Service) i pozyskanie środków pozwalających na umocnienie obecnego „stanu posiadania” (dzięki inwestycji funduszu Darby umożliwiającej rozwój organizacji i kolejne akwizycje).
PRODUKT MIESIĄCA – nie przyznano wyróżnienia.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – prof. Marcin Orlicki – za przedstawienie interesującej propozycji zmian w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, umożliwiającej ograniczenie podwyżek w OC i zwiększenie kontroli zakładów nad kosztami generowanymi przez te polisy.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.