Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Listopad 2015

W listopadowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” w rolach głównych wystąpiły różnego rodzaju zdarzenia z zakresu przepisów prawnych. W gronie wyróżnionych znalazło się również Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz nowy wiceszef życiowej Avivy.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Przyjęcie tekstu Dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (Insurance Distribution Directive, IDD) przez Parlament Europejski. O wyróżnieniu tego właśnie wydarzenia zdecydowało to, że akt będzie miał fundamentalne znaczenie dla branży ubezpieczeniowej w Polsce.

TEMAT MIESIĄCA – Zapadłe i przyszłe werdykty sądowe. Wymiany poglądów odnośnie do konsekwencji rozstrzygnięć Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego czy Naczelnego Sądu Administracyjnego zdominowały zdecydowaną większość październikowych debat ubezpieczeniowych. Co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że dyskusje dotyczyły w sumie sześciu-siedmiu werdyktów oraz związanych z nimi ruchów prawnych (np. uzasadnień czy przedstawienia istotnych poglądów i polemik z nimi), które miały miejsce we wspomnianym miesiącu.
INSTYTUCJA MIESIĄCA – Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. „GU” zdecydowała się wyróżnić organizację za jej działania na rzecz uatrakcyjnienia Kongresu Brokerów zgodnie z wolą jego gości, czego dowodem jest m.in. decyzja o powrocie do lokalizacji spotkania w Mikołajkach.  

PRODUKT MIESIĄCA – nie przyznano wyróżnienia.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Paweł Pytel, nowy wiceprezes Aviva TUnŻ. W ten sposób chcielibyśmy docenić awans menedżera i życzyć mu powodzenia w jego niełatwej misji zastąpienia związanego przez 20 lat z Avivą Piotra Szczepiórkowskiego.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.