Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2017

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń jest najbardziej oczekiwanym aktem prawnym tego roku. Ogromne znaczenie będzie też miało rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego w kwestii prawa do zadośćuczynienia dla bliskich ofiar wypadków w stanie wegetatywnym. Dlatego wydarzenia związane z tymi dwoma akcentami zostały wyróżnione w najważniejszych pozycjach lipcowej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – zakończenie kolejnej fazy prac nad ustawą o dystrybucji ubezpieczeń – za rozstrzygnięcie niemal wszystkich wątpliwości dotyczących przepisów najważniejszego w tym roku ubezpieczeniowego aktu prawnego.

TEMAT MIESIĄCA – werdykt trzyosobowego składu Sądu Najwyższego dotyczący zadośćuczynienia dla bliskich poszkodowanego w stanie wegetatywnym – za zachwianie dotychczasowym przekonaniem, że ostateczne rozstrzygnięcie SN będzie korzystne dla rodzin ofiar wypadków.

INSTYTUCJA I NARZĘDZIE MIESIĄCA – Komisja Nadzoru Finansowego i jej stanowisko dotyczące szkolnych ubezpieczeń NNW – za zdecydowaną i cieszącą się szerokim poparciem reakcję na jeden z najistotniejszych problemów rynku, dającą nadzieję na jego szybkie rozwiązanie.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Piotr Antkiewicz, nowy prezes KUKE – za awans na stanowisko szefa towarzystwa mającego niezwykle interesujące perspektywy rozwoju.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.