Aktualności

Wydarzenia Miesiąca – Kwiecień 2016

Koncepcje uporządkowania obszarów o szczególnym znaczeniu dla branży ubezpieczeniowej zawsze zasługują na uznanie. Zwłaszcza jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że za deklaracjami pójdą konkretne działania. Ta prawidłowość znalazła swoje odzwierciedlenie w kwietniowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Wstępny projekt ustawowego uregulowania sektora odszkodowawczego autorstwa Rzecznika Finansowego. W ten sposób chcielibyśmy uhonorować pierwszą konkretną próbę uporządkowania coraz istotniejszego obszaru branży ubezpieczeniowej, jaką w ostatnich latach stał się rynek odszkodowawczy.

TEMAT MIESIĄCA – Plany rozwiązania problemu ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, zawartych przed wejściem w życie nowej ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Kwestia ta wywołała największe poruszenie w branży nie tylko ze względu na rangę problemu, którego dotyczyła, ale za sprawą zapowiedzi prominentnych polityków ekipy rządzącej oraz Rzecznika Finansowego. A to pozwala przypuszczać, że nie pozostaną one wyłącznie w sferze deklaracji.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA – PZU. Zakład zastał wyróżniony za kolejny krok w procesie konsolidacji w sektorze bankowym, jakim było przejęcie BPH przez kontrolowany przez PZU Alior Bank, oraz deklarację zamiaru kontynuowania projektu zdrowotnego.

PRODUKT MIESIĄCA – nie przyznano wyróżnienia.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Andrzej Jarczyk, prezes UNIQA w Polsce. W ten sposób chcielibyśmy docenić przedłużenie kadencji szefa grupy o kolejne trzy lata, co było dobitnym wyrazem uznania dla jego dotychczasowych osiągnięć w kierowaniu polską działalnością koncernu.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.