Aktualności

Wojciech Sass pokieruje Nationale Nederlanden

Od 27 lipca wiadomo już, kto będzie następcą Tjeerda Boskloppera na fotelu prezesa Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie oraz Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe. Na czele obu spółek stanie Wojciech Sass, związany ostatnio z sektorem bankowym.

Nowy prezes obejmie swoje stanowisko 1 października tego roku. Jego kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego. – Jesteśmy przekonani, że jako CEO Nationale-Nederlanden w Polsce, Wojciech będzie odgrywać kluczową rolę w dalszym rozwoju naszego biznesu – powiedział Robin Spencer, CEO NN Insurance International.

Powierzenie Wojciechowi Sassowi sterów w Nationale-Nederlanden jest pewną niespodzianką, gdyż zazwyczaj najwyższe stanowiska w towarzystwach ubezpieczeń powierzane są osobom wywodzącym się bezpośrednio lub zatrudnionym od dłuższego czasu na rynku asekuracyjnym. Tymczasem nowy prezes przyszedł z sektora bankowego. Od czerwca 2011 roku był bowiem związany z bankiem BGŻ BNP Paribas (27 lipca złożył rezygnację, która wejdzie w życie 31 sierpnia), gdzie odpowiadał za obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej.

Wojciech Sass jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe MBA w London Business School. Swoją 20-letnią karierę w sektorze finansowym rozpoczął w 1995 r. w Pionie Usług Finansowych Andersen Consulting Polska (obecnie Accenture) w Warszawie. W latach 1997-2011 był zatrudniony w Boston Consulting Group (BCG), początkowo na stanowisku konsultanta, kierownika projektów, a następnie od maja 2007 r. jako partner i dyrektor zarządzający. W BCG realizował projekty dla towarzystw ubezpieczeniowych i banków w Niemczech, Australii i w Polsce. Warto podkreślić, że Wojciech Sass był pierwszym Polakiem na stanowisku dyrektora generalnego BCG Polska.

Nowy szef NN zastąpi Tjeerda Boskloppera, który sprawował funkcję prezesa Nationale-Nederlanden w Polsce (wcześniej ING) od początku lipca 2012 r. Od 1 września Holender pokieruje Nationale-Nederlanden Individual Life w Holandii.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl
Fot.: BGŻ BNP Paribas

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.