Aktualności

Warta: Jarosław Niemirowski w zarządzie. Krzysztof Kudelski odchodzi

Zmiana warty w Warcie: po ponad dwudziestu latach z zarządów spółek ubezpieczeniowych grupy odszedł Krzysztof Kudelski, który w przeszłości m.in. stał na czele ubezpieczyciela. Jego miejsce zajmie nowy wiceprezes TUiR Warta oraz TUnŻ Warta, Jarosław Niemirowski.

- Chciałbym podziękować Krzysztofowi Kudelskiemu za 6 lat wspólnej pracy w zarządzie oraz ponad 20 lat, podczas których pracował na rzecz przekształcania Warty w silną, nowoczesną i wiodącą grupę ubezpieczeniową w Polsce. Jestem pełen uznania dla jego osiągnięć zarówno na tym polu, jak i w zakresie udziału w budowie rynku ubezpieczeń w Polsce. Jednocześnie gratuluję Jarosławowi Niemirowskiemu. Jest to osoba, która znakomicie zna naszą organizację. Dotychczasowym zaangażowaniem i skutecznością udowodnił, że idealnie pasuje do roli Wiceprezesa Zarządu Warty. Jestem pewny, że jego działania przełożą się na dalsze umacnianie pozycji Warty na rynku – powiedział Jarosław Parkot, prezes zarządu towarzystw ubezpieczeń Warta.

Jarosław Niemirowski został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko wiceprezesa z dniem 1 lipca. W zarządzie będzie odpowiedzialny za Pion Produktu, w tym m.in. za ofertę skierowaną do klientów detalicznych czy korporacyjnych.
Nowy członek władz Warty posiada niemal 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Dla obecnego pracodawcy pracuje od 2011 r. kiedy to objął stanowisko dyrektora zarządzającego Departamentem Rozwoju Produktów Komunikacyjnych i Taryfikacji TUiR Warta. W tym czasie zrealizował liczne, strategiczne projekty. Do najważniejszych z nich należy m.in. wdrożenie innowacyjnego systemu taryfikacji on-line czy koordynacja procesu dual brandingu. Przed dołączeniem do Warty Jarosław Niemirowski pracował m.in. w UNIQA oraz Benefii. W 2001 r. został wpisany do rejestru aktuariuszy.

- Jestem dumny z faktu, że nasza firma kształtuje liderów w swojej dziedzinie. Jarosław Niemirowski dołączył do nas ponad 5 lat temu. W tym czasie m.in. wzniósł taryfikację w Warcie na całkiem nowy poziom, znacząco wyprzedzający osiągnięcia naszej konkurencji. Wszystko to miało miejsce przy wsparciu Krzysztofa Kudelskiego, który nadzorował jego pracę. Jestem pewien, że Jarosław Niemirowski wniesie do Zarządu dużo entuzjazmu, wiedzy i kreatywności, wspartych doświadczeniem branżowym, zdobytym u boku dotychczasowego przełożonego – dodał Jarosław Parkot.

Krzysztof Kudelski jest związany z branżą ubezpieczeniową od 1980 roku. Pracę w TUiR Warta rozpoczął w 1994 roku na stanowisku dyrektora Biura Sprzedaży. Od 1996 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki, a od 1998 był odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Klientów Indywidualnych.

Od 2006 r. pełnił funkcję prezesa zarządu TUiR Warta, a od 2007 r. w TUnŻ Warta. Od lipca 2010 r. był wiceprezesem zarządu spółki majątkowej i członkiem zarządu życiowej. Zasiada we władzach Rady Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.