Aktualności

W Allianz bez rewolucji

W środę 26 czerwca 2019 r. zarząd Allianz spotkał się z dziennikarzami. Przypomnijmy, że 11 czerwca br. Matthias Baltin otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na sprawowanie funkcji prezesa zarządu. Spotkanie prasowe było poświęcone bieżącym planom ubezpieczyciela oraz komentowaniu sytuacji rynkowej.

Wydaje się, że firma pod kierownictwem Matthiasa Baltina nie przejdzie nagłej rewolucji. Allianz będzie się koncentrował na swojej podstawowej działalności ubezpieczeniowej, uproszczeniu oferty i cyfryzacji. Największe zmiany organizacyjne miały miejsce w ubiegłym roku, kiedy to firma zreorganizowała na nowo swoją sieć wyłączną, zmieniła zasady współpracy z multiagencjami oraz scentralizowała underwriting w kanale brokerskim.

Wiceprezes Radosław Kamiński deklarował ostrożną politykę cenową w OC ppm. – Zaskakuje nas optymizm taryfikacyjny niektórych naszych konkurentów i gotowość na balansowanie na granicy rentowności. My wypracowaliśmy wskaźnik mieszany na poziomie 95%, a naszą ambicją jest 90%. Tak czy inaczej nie zamierzamy opierać biznesu na ubezpieczeniach obowiązkowych – skomentował Radosław Kamiński. – Zauważamy coraz większą trudność w pozyskiwaniu nowych agentów ubezpieczeniowych. Ten problem dotyczy wszystkich ubezpieczycieli i implikuje zmianę strategii rekrutacyjnych i rozwoju sieci – dodał.

- Każdy z europejskich rynków ubezpieczeniowych ma swoją specyfikę – zauważył prezes Matthias Baltlin. – Polskę charakteryzuje silna pozycja pośredników, jednak nieunikniony wydaje mi się wzrost znaczenia kanału direct w przypadku najprostszych produktów majątkowych czy komunikacyjnych – uzupełnił.

Podczas spotkania prasowego poruszono również takie zagadnienia, jak rozwój ubezpieczeń życiowych i zdrowotnych, wpływ zmian klimatycznych na działalność ubezpieczeniową oraz długofalowego oszczędzania.

***

Matthias Baltin dołączył do Grupy Allianz w 2009 roku jako Country Manager w pionie biznesowym  odpowiadającym za region Europy Zachodniej i Południowej. Od 2013 roku pełnił funkcję szefa pionu biznesowego na Europę Południową, obejmując także stanowiska w radach nadzorczych w spółkach we Włoszech, Turcji i Grecji. W latach 2016-2017 pracował w Allianz Bank Financial Advisors SPA we Włoszech jako szef działu Wealth Management & Marketing. W 2017 roku został powołany na stanowisko CFO, odpowiadając za planowanie, kontrolę, księgowość, podatki i inwestycje. Pracę w Allianz Polska rozpoczął 1 września 2018 r.
AW

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.