Aktualności

VIG: Zmiany we władzach polskich spółek

W ciągu ostatnich kilkunastu dni doszło do ruchów kadrowych w składzie rad nadzorczych polskich spółek Vienna Insurance Group Polska oraz w składach zarządów towarzystw ubezpieczeniowych Compensa.

16 i 18 marca Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy spółek VIG Polska powołały Elisabeth Stadler, prezes całej grupy VIG, do rad nadzorczych Compensy Życie, InterRisk, Skandii i Polisy-Życie, oraz Vienna Insurance Group Polska sp. z o.o. Z kolei 22-23 marca podczas posiedzeń rad nadzorczych wspomnianych podmiotów Elisabeth Stadler została wybrana przewodniczącą RN ostatniej ze spółek oraz wiceprzewodniczącą rad pozostałych spośród wyżej wymienionych. Ich przewodniczącym pozostał Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska. Powołanie Elisabeth Stadler w skład RN Compensy majątkowej nastąpi 29 kwietnia podczas Zwyczajnego WZA.

- Serdecznie witam panią Elisabeth Stadler w gronie członków rad nadzorczych spółek VIG w Polsce. Cieszę się, że pani Stadler wniesie w prace rad nadzorczych grupy VIG w Polsce swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte m.in. w Austrii oraz na rynkach CEE – skomentował Franz Fuchs.

Mosionek za GomowskiegoZ kolei 22 marca rady nadzorcze towarzystw Compensa zdecydowały o powołaniu z dniem 1 lipca tego roku Rafała Mosionka na wiceprezesa w spółce majątkowej oraz członka zarządu w spółce życiowej na 3 letnie kadencje. Zastąpi on Michała Gomowskiego, który 29 kwietnia zakończy obecną kadencję zastępcy prezesa zarządu i w związku z dynamicznym rozwojem nowych technologii zaangażuje się wyłącznie w prace Benefii Ubezpieczenia, w której jest wiceprezesem.

Ponadto RN Compensy majątkowej zadecydowała o przedłużeniu mandatów Ireneusza Arczewskiego oraz Jarosława Szwajgiera, pełniących funkcje zastępców prezesa zarządu, na okres kolejnych 3 lat.

Skrócone biogramy:Elisabeth Stadler od 1 stycznia tego roku pełni funkcję prezesa zarządu Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe. Na swoim stanowisku odpowiada między innymi  za strategię, rozwój biznesu, komunikację, marketing i HR. Ponadto nadzoruje operacje grupy w Austrii i w Czechach.  Rafał Mosionek był związany z Compensą w latach 2003-04 nadzorując prace departamentu finansów i księgowości. Następnie w latach 2004-2013 zdobywał doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w departamentach finansowych w spółkach Commercial Union/Aviva. Od 2013 r. odpowiada za obszar finansów w zarządzie spółki Omniasig Vienna Insurance Group.  
Składy zarządów spółek Compensy od 1 lipca
Compensa Majątek: Artur Borowiński – prezes zarządu, Ireneusz Arczewski, Rafał Mosionek, Jarosław Szwajgier – zastępcy prezesa, Wolfgang Stockmeyer – członek zarządu  
Compensa Życie od dnia 1 lipca 2016r.: Artur Borowiński – prezes zarządu, Ireneusz Arczewski, Rafał Mosionek, Wolfgang Stockmeyer, Piotr Tański – członkowie zarządu.
Aktualny skład zarządu Benefii Ubezpieczenia: Paweł Bisek – prezes, Michał Gomowski – wiceprezes, Mariusz Kurowski – członek zarządu     
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.