Aktualności

VIG stawia na rentowność

27 kwietnia podczas konferencji prasowej Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce, przedstawił strategię działania ubezpieczyciela w świetle zmieniających się warunków rynkowych. Podsumował też ubiegłoroczne osiągnięcia finansowe grupy.

Podczas prezentacji wyników Franz Fuchs podkreślił, że nowe regulacje prawne w znaczący sposób zwiększyły obciążenia towarzystw, a przez to zmusiły firmy ubezpieczeniowe do przeglądu ich strategii działania. Zwrócił uwagę, że na skutek nowych przepisów dotyczących ubezpieczeń, wprowadzonych do polskiego porządku prawnego w ramach implementacji Solvency II, nastąpił wzrost wymogów kapitałowych i administracyjnych oraz pojawiły się bardziej rygorystyczne uwarunkowania dotyczące prowizji na rynku życiowym.

- Na tym tle model wzrostu VIG Polska promuje konsekwentny rozwój w rentownych liniach biznesu tak w życiu jak w majątku. Mimo utraty udziału w rynku, VIG cechuje wysoka rentowność – podkreślił Franz Fuchs.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 19 z datą wydawniczą 10 maja.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.