Aktualności

VIG: Pani prezes liczy na Polskę

W środę 15 czerwca odbyło się śniadanie prasowe Elisabeth Stadler, prezes zarządu VIG, austriackiego ubezpieczyciela aktywnego w Polsce od 1998 r. Obecny był także Franz Fuchs, prezes VIG Polska. Nasz kraj jest liczącym się rynkiem dla VIG – co podkreślała pani prezes w swej prezentacji dla dziennikarzy ubezpieczeniowych. Polska ma szansę stać się jeszcze ważniejszą.

Elisabeth Stadler przypomniała, że Vienna Insurance Group, której korzenie sięgają w Austrii  1824 r., dziś jest obecna w 25 krajach europejskich, posiada prawie 50 spółek ubezpieczeniowych i zatrudnia ok. 23 tys. pracowników. Rynek państw naszej części Europy to prawie połowa przypisu składki VIG, a jeśli chodzi o zysk brutto, to wskaźnik wynosi jeszcze więcej – 55%. Wszystkie wyliczenia wskazują, że ten udział będzie nadal rósł.

Zapytałam panią prezes, jak łączy, jako kobieta wśród panów w średnim wieku, tradycjonalizm i wręcz konserwatyzm VIG z erą wirtualną, dynamiczną i zmienną, w której żyjemy. Pani prezes odpowiedziała, że konserwatyzm owszem jest, ale tylko w sferze inwestycyjnej i reasekuracyjnej, na innowacje – zwłaszcza technologiczne – VIG jest otwarty.
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 26 z datą wydawniczą 28 czerwca.

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.