Aktualności

UOKiK: Kolejne zakłady poszły na kompromis w sprawie opłat

W wyniku negocjacji prowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kolejne trzy towarzystwa – MetLife, PZU Życie i PKO Życie (d. Nordea Życie) – zobowiązały się do obniżenia opłat likwidacyjnych. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się Aviva TUnŻ, TU Allianz Życie i Nationale-Nederlanden TUnŻ*.

Pierwsza z wymienionych firm zadeklarowała, że umożliwi konsumentom aneksowanie 38 wzorców umownych kwestionowanych przez UOKiK. Zmiany, do wprowadzenia których zobowiązało się towarzystwo, przewidują, że opłata likwidacyjna będzie wynosiła 25% składki pierwszorocznej w przypadku umów ze składką regularną albo 7,5% w ubezpieczeniach ze składką jednorazową. W obu przypadkach maksymalna kwota pobieranej opłaty nie będzie większa niż 5 tys. zł. O możliwości zawarcia aneksu do umowy ubezpieczyciel poinformuje konsumentów listownie. Oferta będzie miała charakter bezterminowy.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 43 z datą wydawniczą 27 października.
*http://www.gu.com.pl/...
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.