Aktualności

UNIQA wprowadza zmiany w AC

UNIQA w Polsce kontynuuje proces modyfikacji swojej oferty komunikacyjnej. Po grudniowych zmianach w OC oraz wdrożeniu nowych wariantów assistance ubezpieczyciel wprowadził zmiany w AC.

- Już w grudniu 2017 r., gdy zmienialiśmy taryfy OC oraz wprowadziliśmy nowe warianty assistance, zapowiadaliśmy zmiany także w taryfie AC. Obecnie, podobnie jak w OC, oferujemy nawet do 65 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców. Nowa taryfa jest bowiem bardziej dopasowana do kosztu ryzyka w wielu segmentach, przy jednoczesnym zachowaniu adekwatności składek do rzeczywistego ryzyka – mówi Doman Regulski, dyrektor Departamentu Taryfikacji UNIQA.

Zmiany w AC nie dotyczą wyłącznie taryf, ale także samego produktu. Klient nadal ma do wyboru trzy warianty AC i sam decyduje, jaki zakres wybiera. Nowością jest wprowadzenie do oferty nowych ryzyk.

- Nowością jest wprowadzenie gwarancji sumy ubezpieczenia dla pojazdów osobowych do 3. roku eksploatacji. Brak także udziałów własnych w OWU, jednak klient ma możliwość ustalania indywidualnych udziałów własnych w polisie. Ponadto przy wyborze kosztorysowego rozliczenia szkody na etapie zawarcia umowy klient otrzymuje dodatkową zniżkę – mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA.

Wybór wariantu kosztorysowego, a tym samym otrzymanie zniżki, uniemożliwia likwidację szkody według faktur (wariant warsztatowy). Klient, który przy zawarciu umowy nie zdecyduje się na żaden z wariantów, może – w razie wystąpienia szkody – wybrać którykolwiek z obu dostępnych sposobów.

Klient może zdecydować się na pełen zakres ubezpieczenia w formule all risk lub ograniczony, w którego skład wchodzi zarówno ryzyko kradzieży, jak i żywiołów. Zyskuje także darmowe assistance już w wariancie podstawowym. Klient może także, wznawiając ubezpieczenia w UNIQA, wykupić dodatkową ochronę zniżki Bonus Malus od jednej szkody. Dodatkową opcją jest również udzielana bezpłatnie ochrona na przedmioty, takie jak foteliki dziecięce, znajdujące się w pojeździe czy zniszczone zamki lub zagubione kluczyki do pojazdu. Z kolei w ubezpieczeniu AutoKoło zwiększono sumę ubezpieczenia z 1,5 tys. zł do 3 tys. zł. Opcja ta nie tylko dodatkowo chroni opony i felgi, ale też w razie szkody nie wpływa na przebieg ubezpieczenia przy wznowieniu AC.

- Klienci w Polsce wciąż rzadko decydują się na wykupienie ubezpieczenia AC. W UNIQA robi to 26% klientów kupujących OC – mówi Katarzyna Ruman.

W skład pakietu, oprócz ubezpieczenia OC i AC komunikacyjnego, wchodzi także assistance, ubezpieczenie szyb, NNW oraz rehabilitacja. W ramach tego ostatniego produktu UNIQA zapewnia organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji po wypadku oraz wypożyczenie lub zakup sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. Świadczeniem rehabilitacyjnym objęci są wszyscy pasażerowie samochodu.

- Możliwości i opcji jest dużo – każdy klient ma możliwość wyboru oferty w zależności od możliwości finansowych, stylu życia lub charakteru pracy – mówi Katarzyna Ruman.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: UNIQA Polska)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.