Aktualności

UNIQA: Przedłużenie mandatów Andrzeja Jarczyka i Adama Łoziaka

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu kadencji dwóch członków zarządu. Andrzej Jarczyk, prezes, i Adam Łoziak, wiceprezes, będą pełnić dotychczasowe funkcje przez kolejne 3 lata.

UNIQA podkreśla, że decyzja RN o przedłużeniu kadencji obu menedżerów jest „potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii Grupy: UNIQA 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie”. Ubezpieczyciel przypomniał, że w ubiegłym roku jego polski biznes wypracował rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego polskie spółki UNIQA zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był to rezultat o 60% wyższy od uzyskanego w 2014 roku.

Andrzej Jarczyk piastuje funkcję prezesa zarządu spółek UNIQA Polsce od stycznia 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem zarządu spółek Grupy Generali w Polsce, a w latach 1996-2007 związany był z Grupą PZU. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie w Bochum. W UNIQA odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt.

Adam Łoziak ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami UNIQA związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.

Aktualny skład zarządu spółek UNIQA w Polsce: Andrzej Jarczyk – prezes zarządu, Małgorzata Michalak-Bartkowiak, Adam Łoziak i Jarosław Matusiewicz – wiceprezesi zarządu.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: UNIQA Polska)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.