Aktualności

UNIQA: Grupówki pod nadzorem Adama Antczaka

W ramach przyjętej przez UNIQA Polska strategii rozwoju sprzedaży w obszarze ubezpieczeń grupowych firma chce podwoić liczbę pracowników objętych ochroną w ramach tego typu umów. Za realizację tych planów będzie odpowiadać Adam Antczak – nowy dyrektor Departamentu Sprzedaży – Ubezpieczenia Grupowe UNIQA Polska.

- Ubezpieczenia grupowe to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów w UNIQA Polska. W naszej ocenie ubezpieczenia na życie to bardzo perspektywiczny rynek. Zwłaszcza te typowo ochronne, oferowane w zakładach pracy – mówi Adam Łoziak, wiceprezes spółek UNIQA w Polsce, odpowiedzialny za sprzedaż ubezpieczeń grupowych. – Nowy dyrektor sprzedaży w tym segmencie ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie, by dalej rozwijać tę linię naszego biznesu – podkreśla.

UNIQA Polska chroni już około 100 tys. pracowników w prawie 6 tys. firm.
- Naszą ambicją jest podwojenie liczby pracowników objętych ubezpieczeniem UNIQA w ciągu 5 lat – mówi Adam Łoziak.

Rozwój ubezpieczeń na życie jest jednym z kluczowych elementów długofalowej strategii całego koncernu, komunikowanej pod hasłem „UNIQA 2.0”. Strategia ta zakłada między innymi zwiększenie do 2020 r. liczby klientów UNIQA w Europie do 15 milionów. Od 2011 r. ich liczba wzrosła z 7,5 do ponad 10 mln.

Flagowym grupowym ubezpieczeniem na życie UNIQA jest „Bezpieczna przyszłość”. Składka w nim dostosowana jest do struktury grupy przystępującej do umowy ubezpieczenia i może wynieść już 10 zł od osoby, a kwoty świadczeń mogą osiągnąć nawet kilkaset tysięcy złotych. W tym roku portfel grupówek UNIQA zostanie rozbudowany.

- W tym roku wprowadzimy do oferty pracownicze ubezpieczenie skierowane do małych grup, liczących od 3 do 9 osób. Planujemy także intensywny rozwój pakietu UNIQA Twoje Życie – Twój Dom, czyli grupowego ubezpieczenia na życie „Bezpieczna przyszłość” wraz z ubezpieczeniem mieszkania lub domu ze składką płatną miesięcznie – dodaje Adam Łoziak.

W ubiegłym roku UNIQA wprowadziła w ramach oferty sprzedaży łączonej pakiet dwóch grupowych ubezpieczeń – na życie i mieszkania lub domu – przeznaczony dla pracowników. Składka miesięczna za oba ubezpieczenia jest potrącana z wynagrodzenia pracownika.

***

Adam Antczak rozpoczynał karierę zawodową na początku lat dziewięćdziesiątych jako agent ubezpieczeniowy. Następnie odpowiadał m.in. za kierowanie jednostkami sprzedażowymi ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Posiada długoletnie doświadczenie w organizowaniu i zarządzaniu sprzedażą produktów finansowych, jak również w prowadzeniu i wdrażaniu projektów. Przed rozpoczęciem pracy w UNIQA był dyrektorem Biura Ubezpieczeń w Meritum Banku ICB. Był też związany m.in. z Bankiem BPH i GE Money Bank.

Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Zarządzania. Zdał egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.