Aktualności

UFG umożliwia sprawdzenie historii OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił nową funkcjonalność na swojej stronie internetowej. Narzędzie umożliwia właścicielom aut, motorów lub ciągników sprawdzenie online historii ubezpieczenia OC pojazdu, np. uzyskanie informacji na temat odszkodowań wypłaconych z polisy czy daty ważności aktualnej umowy.

Nowa funkcjonalność uruchomiona została w połowie listopada tego roku i do dziś założonych zostało już ponad  tysiąc kont pozwalających na odczytanie i pobranie historii OC. Funkcja ta dostępna jest wyłącznie po zarejestrowaniu i uwierzytelnieniu posiadacza pojazdu na portalu Funduszu. – Dzięki budowanej od ponad dziesięciu lat bazie Ośrodka Informacji UFG i wzbogaceniu jej obecnie o tę nową funkcjonalność – przesunięcie w czasie uruchomienia bazy CEPiK nie spowoduje żadnych utrudnień w dostępnie do informacji o polisach komunikacyjnych – ani posiadaczom pojazdów, ani osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych – mówi Zdzisława Cwalińska-Weychert, wiceprezes Funduszu.

Informacja o przebiegu ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu zawiera w szczególności takie dane, jak: numer polisy, nazwa firmy ubezpieczeniowej, marka pojazdu, jego numer rejestracyjny, okres ważności polisy oraz liczba szkód. Informacje te podawane są dla każdej polisy OC za ostatnie pięć lat.

Dane przekazywane przez UFG pochodzą z Ośrodka Informacji Funduszu, który zgodnie z obowiązującymi przepisami gromadzi dane o polisach komunikacyjnych wystawionych przez wszystkich ubezpieczycieli działających w Polsce. Ta ogólnopolska baza polis komunikacyjnych OC i AC zawiera przede wszystkim blisko 300 mln rekordów o: polisach, zgłoszonych i wypłaconych odszkodowaniach z tych polis – również w latach poprzednich. Ubezpieczyciele komunikacyjni powszechnie wykorzystują bazę do oceny ryzyka potencjalnego klienta oraz wyliczania wysokości składki za OC i AC, w zależności od jego historii ubezpieczenia (m.in. liczby wypadków).

Nowa funkcjonalność została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach 7 osi priorytetowej „Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007–2013.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: UFG)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.