Aktualności

UFG: Jarosław Matusiewicz nowym przewodniczącym Rady Funduszu

21 września Paweł Bisek, dotychczasowy przewodniczący Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jego następcą został Jarosław Matusiewicz, prezes zarządu UNIQA.

Z informacji przekazanych przez Fundusz wynika, że motywem rezygnacji Pawła Biska była „realizacja istotnych przedsięwzięć zawodowych związanych z dynamicznym rozwojem Vienna Insurance Group”. Pozostanie jednak członkiem organu do końca swojej kadencji (czerwiec 2020 r.). Tego samego dnia w tajnym głosowaniu Rada jednogłośnie wybrała na swojego przewodniczącego Jarosława Matusiewicza. Wiceprzewodniczącym nadal będzie Grzegorz Kulik, wiceprezes TUiR Allianz Polska.

- Objęcie funkcji przewodniczącego Rady Funduszu to dla mnie zaszczyt i wielka odpowiedzialność – powiedział Jarosław Matusiewicz. – Przed branżą ubezpieczeniową stoją bowiem ogromne wyzwania. Choćby duża liczba nowych, coraz bardziej restrykcyjnych regulacji. Zmieniają się także potrzeby i zachowania klientów. Z kolei zmiany technologiczne wymuszają nie tylko digitalizację, ale również stałą innowacyjność branży, w tym także Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – dodał.

W skład Rady UFG wchodzą reprezentanci rynku obowiązkowych ubezpieczeń OC w Polsce (komunikacyjnych i rolnych). Ponadto stałymi członkami Rady są przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Komisji Nadzoru Finansowego.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.