Aktualności

Ubezpieczenia zdrowotne: Coraz więcej składek i polis

W pierwszej połowie tego roku segment prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych utrzymał się na ścieżce wzrostu, zarówno pod względem wielkości przypisu składki, jak i liczby osób objętych ochroną w ramach tego typu produktów – wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Uwagę zwraca stale rosnące zainteresowanie polisami indywidualnymi

– Wzrost liczby umów indywidualnych to kontynuacja tendencji, na którą zwracaliśmy uwagę już po I kw. 2015 r. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Stąd lawinowy wzrost liczby nowo zawartych umów – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych.

Z raportu Izby wynika, że w I półroczu 2015 r. wydatki Polaków na prywatne ubezpieczenia zdrowotne osiągnęły poziom 237,4 mln zł. Była to kwota o 23% wyższa od odnotowanej w analogicznym okresie poprzedniego roku (192,7 mln zł). Zdecydowaną większość przypisu wygenerowały umowy grupowe, w ramach których towarzystwa zebrały 205,3 mln zł składek (162 mln zł na koniec czerwca 2014 r., +27% r/r). Przychody z polis indywidualnych sięgnęły 32,1 mln zł. Rok wcześniej do kasy zakładów wpłynęło 30,7 mln zł z takich ubezpieczeń (+4% r/r). Po sześciu miesiącach tego roku grono ubezpieczonych w ramach umów zdrowotnych liczyło 1323,4 tys. osób. To o 40% więcej niż przed rokiem (943 tys.). Umowami grupowymi objętych było 1105,4 tys. ubezpieczonych, czyli o +34% więcej niż przed rokiem (822,3 tys.). Grono posiadaczy polis indywidualnych liczyło 218 tys. osób. Rok wcześniej było to 120,8 tys. os. (+81% r/r).
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.