Aktualności

Tylko jedna poprawka do projektu ustawy ubezpieczeniowej

10 września odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych poświęcone poprawkom zgłoszonym podczas drugiego czytania rządowego projektu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Spośród sześciu poprawek pozytywną rekomendację Komisji zyskała tylko jedna.

KFP przyjęła zgłoszony przez jeden z klubów poselskich wniosek o wprowadzenie do art. 455 pkt. 6a zmieniającego art. 97 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 392 oraz z 2014 r. poz. 827) ustępu 1b  umożliwiającego ubezpieczycielom wystąpienie z UFG dniem złożenia oświadczenia o wystąpieniu z Funduszu.

Pozostałe pięć poprawek dotyczących m.in. wykreślenia art. 421. projektu, pozwalającego na utworzenie innych niż PIU ubezpieczeniowych samorządów gospodarczych, zostały przez Komisję odrzucone. Poprawki wraz z projektem będą najprawdopodobniej głosowane na posiedzeniu Izby Niższej w dniu 11 września.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.