Aktualności

Trudne półrocze Open Life

Pierwsza połowa tego roku nie była łatwym okresem okresem dla Open Life TU Życie. Ubezpieczyciel zanotował wyraźną obniżkę przypisu składki brutto oraz wyniku finansowego netto. Jednocześnie jednak udało mu się poprawić rentowność techniczną. Pomimo tych nie najlepszych osiągnięć firma nie traci optymizmu.

- Na obecne wyniki wpłynęło wiele czynników, w tym jeden z najważniejszych – nałożenie na towarzystwa ubezpieczeniowe nowego podatku – komentuje Izabela Śliwowska, wiceprezes Open Life TU Życie. – Nie zwalniamy tempa, przygotowujemy nową strategię, rozwijamy nowe linie produktowe, generalnie patrzymy optymistycznie w przyszłość – podkreśla.

W pierwszej połowie tego roku Open Life TU Życie zebrało w sumie 625,94 mln zł składek przypisanych brutto (według Polskich Standardów Rachunkowości). To o ponad jedną trzecią mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (972,39 mln zł). Towarzystwo ubezpieczeń zarządza obecnie 7 414,06 mln zł aktywów UFK, co stanowi przyrost o 5% w porównaniu do wartości aktywów UFK na koniec czerwca 2015 roku (7048,85 mln zł). Suma bilansowa wzrosła o 4%, z 7778,98 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku do 8061,94 mln zł na koniec czerwca. Wynik techniczny i wynik finansowy netto ubezpieczyciela wyniosły odpowiednio 21,2 mln zł oraz 0,48 mln zł (rok wcześniej odpowiednio 20,18 mln zł i 15,75 mln zł).

Towarzystwo obchodzi w tym roku pięciolecie działalności.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.