Aktualności

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące Towarzystwo Ubezpieczeniowe 4.0. W świetle nieuniknionej ery sztucznej inteligencji, nowego otwarcia Big Data idea sztucznej inteligencji stanowi odpowiedź na globalną rewolucję i przełom w sposobie działalności przedsiębiorstw, w tym także potrzebę redefiniowania potrzeb rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce.

Fundamentem jest zaawansowana sztuczna inteligencja, czyli nieustannie uczący i doskonalący się system pracujący w wymiarze 24/7/365 na nieograniczonej ilości i jakości danych. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji w projekcie Inssue dotychczasowe procesy obejmujące czynności provisioningowe, aktuarialne i likwidację szkód zostaną niemal całkowicie zautomatyzowane, a czasochłonność i koszty procesów radykalnie zredukowane.

W lipcu Inssue poinformowała o zakończeniu pierwszej serii produkcji funkcyjnego rejestratora danych, który bezserwisowo instalowany jest w pojazdach i niezależnie od systemów wewnętrznych pojazdów rejestruje techniczne parametry przejazdów. Jest to jedyny rejestrator całkowicie Made in Poland, którego projekt, konstrukcja i produkcja ma miejsce w rodzimych zakładach produkcyjnych w Krakowie i Suchej Beskidzkiej.

- Cele Inssue i realia rynku sztucznej inteligencji to w rzeczywistości duże przedsięwzięcie. Sprostanie im wymaga głębokiego zaangażowania ekspertów, profesjonalistów i nowoczesnych narzędzi na wielu płaszczyznach: technicznych, logistycznych, organizacyjnych i prawnych – mówi Marcin Dudek, prezes Inssue. – Rozwój sztucznej inteligencji następuje w globalnym tempie 50% rocznie i nie może nie zaistnieć w naszym świecie. Uwzględnienie w strategii firm i organizacji zastosowania AI na poważną skalę w perspektywie do 2-3 lat będzie mogło zagwarantować dalszy udział w grze, zaś pierwszym da prawo do zdefiniowania rynku od nowa – dodaje.

Nowy rozdział strategii firmy otwiera nawiązanie współpracy z partnerami flotowymi, czego efektem jest zastosowanie rejestratora w ponad 300 pojazdach i kluczowej z punktu widzenia sztucznej inteligencji funkcji systemu analizy danych.
(AW, źródło: Inssue)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.