Aktualności

S&P: Pozytywna ocena realizacji strategii i stabilności zarządu PZU

Amerykańska agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU ze stabilnej do pozytywnej. Rating siły finansowej firmy został utrzymany na poziomie A-.

W ocenie agencji zmiana perspektywy to rezultat skutecznej realizacji strategii oraz efektywnego zarządzania ryzykiem w ramach grupy ubezpieczeniowo-bankowej. S&P pozytywnie ocenia również stabilność zarządu i jej wpływ na osiągane wyniki.

- Podwyższenie do poziomu pozytywnego i wskazanie naszej siły finansowej na poziomie A- dowodzi uznania dla wyników, które osiągamy w Grupie PZU. S&P docenia nie tylko przyjętą przez nas strategię, ale i sposób oraz efektywność jej realizacji. Nam samym nie pozostaje nic innego jak realizować to, co założyliśmy na lata 2017-2020 – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Analitycy S&P uznali, że Grupa PZU udowodniła, że jest w stanie generować dobre wyniki finansowe, zarówno w ujęciu historycznym, jak i w porównaniu do konkurencji. Ponadto podkreślili coraz lepsze praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem, skutkujące większą odpornością kapitałową oraz wysoką dyscypliną w zarządzaniu kapitałem. Raport agencji odnosi się również do bardzo dobrej pozycji PZU na rynku ubezpieczeń, bankowości i zarządzania aktywami, która pozwoli na wykorzystanie tej przewagi w celu dalszego generowania dobrych wyników finansowych, umocnienia fundamentów i poprawy pozycji w całym sektorze.

Jednocześnie agencja S&P dopuściła podniesienie ratingu w ciągu następnych 12-18 miesięcy, uzależniając to od utrzymania stabilności zarządu oraz dobrych wyników finansowych (w tym wysokiej rentowności w ubezpieczeniach majątkowych i życiowych). Warunkiem jest także utrzymanie stabilnego poziomu ryzyka w Grupie PZU oraz adekwatności kapitałowej na poziomie minimum AA i zdolności do przejścia testu warunków skrajnych.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: PZU)


zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.