Aktualności

Saltus Ubezpieczenia nabywa udziały w Macif Życie

Proces konsolidacji na polskim rynku ubezpieczeń trwa już od kilku lat. Dotychczas dotyczył głównie zakładów ubezpieczeń prowadzących działalność w formie spółek akcyjnych. Teraz objął też segment firm działających w formie zakładów ubezpieczeń wzajemnych.

14 stycznia Saltus TUW, działający pod marką Saltus Ubezpieczenia, zawarł umowę z Mutuelle Assurance des Commercants et Industriels de France et des cadres et salariés de l'Industrie et du Commerce i Mutavie Société Européenne. Na jej mocy towarzystwo nabędzie udziały w Macif Życie TUW. Umowa wejdzie w życie z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Kwoty, na jaką opiewa transakcja, nie ujawniono.

- Jesteśmy wdzięczni naszym francuskim przyjaciołom za decyzje, dzięki którym Macif Życie TUW pozostanie częścią polskiego sektora ubezpieczeń wzajemnych. Połączenie naszej siły kapitałowej, kompetencji i doświadczenia pracowników obu towarzystw pozwoli na oferowanie naszym wspólnym ubezpieczonym nowoczesnych i korzystnych produktów ubezpieczeniowych. – powiedział Grzegorz Buczkowski, wiceprezes zarządu Saltus TUW.

„Grupa MACIF przyjmuje z radością to porozumienie między dwoma zakładami ubezpieczeń wzajemnych. Mamy nadzieję, że w jego wyniku rynek ubezpieczeń wzbogaci się o nową ofertę produktów przygotowanych przez specjalistów z obu towarzystw” – głosi komentarz Grupy Macif.

Macif Życie TUW jest jednym z najmniejszych towarzystw działających w polskim sektorze ubezpieczeń na życie. Zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, bezpośredniej i reasekuracyjnej w Polsce w zakresie działu I otrzymało 30 grudnia 2003 roku, a działalność operacyjną rozpoczęło w 2005 r. Według danych KNF w 2017 roku ubezpieczyciel zebrał 20,5 mln zł składek brutto – o 2,27% mniej niż rok wcześniej. Dla porównania, należąca do Saltus Ubezpieczenia spółka Saltus Życie zebrała w tym samym okresie 37,91 mln zł składek brutto, o blisko 16% mniej niż w roku poprzednim. Od 29 kwietnia 2016 roku na czele Macif Życie TUW stoi Laurent Convain.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.