Aktualności

Rzecznik Ubezpieczonych: Mniej skarg, ale sytuacja nie poprawia się

Pierwsze półrocze 2015 r. było kolejnym okresem, w którym liczba skarg skierowana do Biura Rzecznika Ubezpieczonych była niższa od odnotowanej rok wcześniej. RzU podtrzymuje jednak swoją opinię, że malejąca liczba zgłoszeń nie świadczy o poprawie sytuacji na rynku ubezpieczeniowym.

Ze sprawozdania Rzecznika za I połowę 2015 r. wynika, że przez 6 miesięcy tego roku klienci towarzystw skierowali do instytucji 7564 pisemne skargi dotyczące indywidualnych spraw z zakresu problematyki ubezpieczeń gospodarczych, a więc o -5% mniej niż na koniec czerwca 2014 r. (7960). Mimo widocznego spadku liczby zastrzeżeń RzU zauważył, że „nadal można zaobserwować pewne nieprawidłowości występujące na rynku ubezpieczeniowym. Oznacza to, iż skala nierespektowania prawa przez część podmiotów rynku ubezpieczeniowego względem poszkodowanych jest nadal znacząca”.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 34 z datą wydawniczą 25 sierpnia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.