Aktualności

Rzecznik Finansowy: Niepokojące propozycje ograniczenia wzrostu cen OC

Propozycje zgłaszane w toku dyskusji na temat sposobów ograniczenia wzrostu składek w ubezpieczeniach OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.) zmierzają w kierunku szukania oszczędności kosztem poszkodowanych w wypadkach. Niektóre zmiany byłyby wręcz pogwałceniem reguł prawa odszkodowawczego – twierdzi Rzecznik Finansowy.

Dyskusja ekspercka została zainicjowana posiedzeniem Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Kolejnym etapem było spotkanie zorganizowane przez Warsaw Enterprise Institute, z udziałem posła Adama Abramowicza, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, ekspertów RzF, KNF, PIDiPO, PIU, UFG i PBUK. Wnioski z tych spotkań zostały opracowane i spisane przez ekspertów WEI. RzF zaniepokoiło to, że zgłaszane propozycje zmierzają w kierunku szukania oszczędności, kosztem poszkodowanych w wypadkach.

- To osoby w wielu przypadkach bardzo ciężko doświadczone przez los, z winy sprawcy wypadku. Stąd ograniczanie ich uprawnień potwierdzonych licznym i bogatym orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych oraz z pogwałceniem reguł prawa odszkodowawczego nie może spotkać się w żadnej mierze z naszą akceptacją – oświadczył Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 5 z datą wydawniczą 31 stycznia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.