Aktualności

Rynek ubezpieczeń: S&P przyznała TUW PZUW ocenę A-

25 czerwca agencja ratingowa S&P Global Ratings przyznała ocenę ratingową dla TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych na poziomie A-. Tym samym towarzystwo jest pierwszym polskim TUW-em i drugą spółką z Grupy PZU z oceną ratingową.

- Rating na poziomie A- to potwierdzenie wiarygodności TUW PZUW na arenie międzynarodowej i mandat zaufania do przyjętej strategii rozwoju spółki. Jedną z kluczowych dla nas wartości wynikających z faktu otrzymania oceny ratingowej – poza prestiżem i elitarnością posiadania ratingu – jest także honorowanie polis TUW PZUW przez międzynarodowe instytucje finansowe kredytujące polskie i międzynarodowe inwestycje prowadzone przez klientów TUW PZUW. Ocena ratingowa, oprócz kwestii wizerunkowych, stanowi więc także ważny element uwiarygodnienia TUW PZUW w kontekście biznesowym, zarówno na rynku międzynarodowym, jak i w Polsce – powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW.

Ocena ratingowa na poziomie A- oznacza niski poziom ryzyka kredytowego, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań oraz przeciętną odporność na wpływ niekorzystnych warunków gospodarczych utrzymujących się przez dłuższy czas. Znaki „+” lub „–” mają charakter pomocniczy i dodawane są w celu dokładniejszego określenia różnic ryzyka w ramach jednej kategorii (wskazują one, że profil ryzyka kredytowego ocenianego podmiotu jest nieco lepszy lub gorszy od typowego profilu ryzyka dla danej kategorii ratingu).

Ryzyko kredytowe wyrażone ratingami agencji S&P Global Ratings określane jest w 20-stopniowej skali – analogicznej do tradycyjnej skali stosowanej powszechnie przez międzynarodowe agencje ratingowe. Zapewnia to porównywalność ratingów i ułatwia ich użytkownikom korzystanie z ratingów przyznawanych przez kilka różnych agencji. Obecnie cztery towarzystwa ubezpieczeń i reasekuracji posiadają ocenę ratingową: PZU SA, TUW PZUW i Polskie Towarzystwo Reasekuracji na poziomie A- oraz TUiR Warta na poziomie A+.
(AM, źródło: PZU)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.