Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Silna reprezentacja wpływowych kobiet

W zarządach firm i instytucji polskiego sektora finansowego kobiety stanowią jedynie 16,8%, zaś wśród prezesów jest ich zaledwie 9,7% - wynika z raportu „Kobiety w finansach”, zrealizowanego przez Instytut Innowacyjna Gospodarka na rzecz inicjatywy „Znane Ekspertki”. Wśród poszczególnych sektorów wyróżniają się ubezpieczenia, gdzie odsetek przedstawicielek płci pięknej w zarządach jest dużo wyższy od branżowego. Co piąta z pań z listy 200 najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora finansowego reprezentuje rynek ubezpieczeń.

Chociaż kobiety stanowią większość pracowników polskiego sektora finansowego (60,9% według raportu „Znanych Ekspertek”), to zajmują już tylko 43,7% stanowisk kierowniczych. Im wyżej w strukturach firm i instytucji, tym udział pań maleje. W zarządach jest ich już tylko 16,8%. Pod względem liczby kobiet w zarządach najlepiej wypadają sektor ubezpieczeniowy i powszechne towarzystwa emerytalne. Panie zajmują w nich po 21,2% stanowisk.

W przełożeniu na wartości liczbowe oznacza to, że spośród 203 miejsc w zarządach ubezpieczycieli 43 zajmują przedstawicielki płci pięknej.

Cały artykuł, łącznie z listą nazwisk przedstawicielek sektora ubezpieczeniowego, które znalazły się na liście 200 najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora finansowego, ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 44 z datą wydawniczą 3 listopada.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.