Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił do masowej dystrybucji w ramach ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze. Narzędzie ma pomóc chronić ludzkie życie zagrożone w momencie wypadku komunikacyjnego.

PZU GO to niewielkie urządzenie typu beacon* przyklejane na szybie samochodu oraz aplikacja mobilna, które współpracują ze sobą, by w razie wypadku wezwać pomoc drogową lub służby ratunkowe. W razie potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia na drodze czujnik PZU GO połączony przez Bluetooth z aplikacją w telefonie wyśle sygnał do ubezpieczyciela. Dzięki temu jego pracownicy będą mogli skontaktować się z ubezpieczonym i ustalić, czy potrzebuje pomocy. Jeśli nie odbierze telefonu, to Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzyma informacje o zdarzeniu i w razie potrzeby wyśle karetkę na miejsce wypadku.

– Wierzymy, że PZU GO znacznie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pomoże ratować zdrowie oraz życie osób poszkodowanych w wypadkach. PZU jako pierwszy ubezpieczyciel tej skali wprowadza tego typu rozwiązanie – powiedział Andrzej Skasko, dyrektor Biura CRM i Rozwoju Technologii PZU. – PZU GO to nasz sztandarowy projekt i cieszymy się, że po zakończonych pozytywnie testach możemy go udostępnić kierowcom. Dotychczas pojazdy wyposażone w PZU GO łącznie przejechały pół miliona kilometrów – zaznaczył.

Wariant PZU GO jest dostępny w ramach ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze i działa na terenie całej Polski. Można go zawrzeć łącznie z wariantem Komfort lub Super w promocyjnej cenie 49 zł u wybranych sprzedawców w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Białymstoku. Dla klubowiczów przewidzianych jest również wiele innych korzyści za bezpieczną jazdę, m.in. zniżki na paliwo, myjnie czy kawę, która każdemu umili podróż.

Inne świadczenia realizowane w ramach wariantu PZU GO to: przewóz ubezpieczonych do szpitala, jeśli nie ma potrzeby zawiadomienia Centrum Powiadamiania Ratunkowego, umówienie konsultacji lekarskiej, wizyty pielęgniarskiej lub u psychologa, dostarczenie leków do miejsca pobytu ubezpieczonego, holowanie unieruchomionego wskutek wypadku pojazdu, bez limitu kilometrów w Polsce.

Za dołączenie do Klubu PZU Pomocni i wyrażenie odpowiednich zgód użytkownik otrzyma prezent na start. Dodatkowo, każdy uczestnik programu, który spełni kryteria bezpiecznej jazdy, zostanie nagrodzony. Ponadto, uczestnik klubu otrzyma porady, dzięki którym będzie mógł poprawić swój styl jazdy, a tym samym wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Uczestnictwo w Klubie PZU Pomocni jest bezpłatne.

Zgodnie z założeniami strategii Parlamentu Europejskiego celem do 2050 roku jest ograniczenie ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym na terenie Unii Europejskiej do zera. Jednym z przyjętych elementów jest wdrożenie systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych eCall. Urządzenia tego typu obowiązkowo montowane są we wszystkich pojazdach osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony homologowanych po 31 marca 2018 roku. W Polsce średnia wieku pojazdu szacowana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wynosi około 13,6 lat. Oznacza to, że system eCall stanie się powszechny na polskich drogach dopiero za kilka lat.

***

*Beacon – małe urządzenie zasilane bateriami, które łączy się z mobilną aplikacją.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.