Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Raporty, nowe projekty i personalia

Prezentacje wyników finansowych za ubiegły rok i zapowiedzi publikacji niezwykle istotnych raportów, inauguracja nowych projektów i kolejne ruchy kadrowe we władzach towarzystw – w ubezpieczeniach dawno nie było tygodnia tak obfitującego w ważne wydarzenia.

Kilka lat temu, kiedy to skutki światowego kryzysu dopadły także Polskę, działająca w naszym kraju Aviva w błyskawicznym tempie przeistoczyła się z jednego z liderów całego rynku w jednego z wielu ubezpieczycieli. Dziś wszystko wskazuje na to, że ówczesny zimny prysznic miał zbawienny wpływ na grupę. Z opublikowanych ostatnio rezultatów Avivy za ubiegły rok wynika, że jest ona już bardzo blisko odzyskania pozycji, jaką szczyciła się jeszcze osiem lat temu. Tyle że opartej na dużo solidniejszych fundamentach.

Nowy projekt PZUDużą uwagę zwracała także duża aktywność Grupy PZU. Jednym z najgłośniejszych akcentów było z pewnością podpisanie listu intencyjnego pomiędzy zakładem a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, na mocy którego obie instytucje rozpoczną współpracę w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych. Efektem partnerstwa obu instytucji ma być uzyskanie przez Polskę pozycji kraju szczególnie przyjaznego innowacjom. Wspomniane przedsięwzięcie jest jednym z elementów szerszych planów, jakie wobec zakładu mają państwowi udziałowcy. Jak podał „Puls Biznesu”, zakład znalazł się na krótkiej liście podmiotów, które zgodnie z planami Ministerstwa Rozwoju, powinny inwestować swoje zyski w polską gospodarkę.

AXA Direct zaoferuje BLSWśród pozostałych wydarzeń ostatnich dni w ubezpieczeniach należy odnotować zapowiedź Rzecznika Finansowego dotyczącą II Raportu UFK. RzF poinformował, że dokument zostanie opublikowany 31 marca. Inną istotną informacją było to, że następnego dnia po prezentacji raportu do grona ubezpieczycieli oferujących Bezpośrednią Likwidację Szkód w modelu opracowanym w Polskiej Izbie Ubezpieczeń dołączy AXA Direct. Nie zabrakło także ruchów kadrowych: Piotr Skorupa został członkiem zarządu D.A.S., Zbigniew Jęksa przeszedł z Allianz do AXA, gdzie został dyrektorem zarządzającym ds. sprzedaży ubezpieczeń korporacyjnych, a w czeskim Kupeg Jan Kovačič zastąpił Petra Hermana na stanowisku dyrektora operacyjnego.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 12 z datą wydawniczą 22 marca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.