Aktualności

Rynek ubezpieczeń: PZU Lab wykona analizę ryzyka dla PSSE

26 października PZU Lab i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) podpisały umowę, na mocy której ta pierwsza wykona analizę ryzyka dla parków naukowo-technologicznych w Gdyni i Gdańsku. Celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie ryzyk w biznesie PSSE oraz zapewnienie bezpieczeństwa firmom i ich pracownikom korzystającym z przestrzeni strefy ekonomicznej.

Audyt obejmie obiekty Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdańsku oraz Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni. Łącznie w obu parkach swoje siedziby ma ponad 120 firm, w których pracuje ok. 2,5 tys. pracowników. Analiza zidentyfikuje potencjalne zagrożenia, m.in. pożar, wybuch, awarie, częstotliwość ich występowania oraz wysokość strat majątkowych.

Efektem weryfikacji stanu bezpieczeństwa i pewności będzie raport wraz ze scenariuszami możliwych zdarzeń awaryjnych oraz rekomendacje optymalnych rozwiązań technicznych lub organizacyjnych, które zapewnią oczekiwany stopień bezpiecznego funkcjonowania obiektów.

- Inwestycja w zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem jest najlepszą inwestycją, której wartość jest często dostrzegana dopiero po wystąpieniu zdarzeń, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Patrząc długofalowo na współpracę ze swoimi partnerami, PSSE stosuje proaktywne podejście do kwestii bezpieczeństwa. Wierzymy, że ta inwestycja zostanie doceniona przez interesariuszy PSSE – powiedział wiceprezes PZU Lab Dariusz Gołębiewski.

Audyt jest elementem wdrażanego w Strefie programu zarządzania ryzykiem, którego celem jest zapewnienie odporności biznesu firm działających na terenie strefy.

- Zarządzamy różnorodnym majątkiem o wartości ponad 600 mln zł, w tym Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Bałtyckim Portem Nowych Technologii, terenami stoczniowymi na wyspie Ostrów, infrastrukturą teletechniczną na obszarach inwestycyjnych w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Zarządzanie tak dużym majątkiem generuje wiele ryzyk organizacyjnych, finansowych i materialnych, które staramy się definiować. Współpraca z PZU Lab daje nam narzędzia umożliwiające wykrywanie i mitygowanie ryzyk. Dzięki współpracy z ekspertami z PZU Lab stajemy się firmą bardziej odpowiedzialną, świadomą swoich słabości i bardziej profesjonalną w świadczeniu usług naszym klientom – powiedział Paweł Lulewicz, wiceprezes PSSE.
Działania Strefy w zakresie zarządzania ryzykiem zostały już docenione przez PZU, które przyznało jej tytuł „Lidera w zarządzaniu ryzykiem”. Takie nagrody przyznawane są spółkom, które sprawnie minimalizują ryzyka w biznesie.

Raport powstanie do końca 2018 roku.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: PSSE)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.