Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Personalna gorączka

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że kontrowersje dotyczące personaliów przestaną być wreszcie „znakiem firmowym” Grupy PZU. Niestety, obecni zarządzający wiodącym akcjonariuszem spółki najwyraźniej „uparli się”, aby niezrozumiałe działania w zakresie polityki kadrowej dotyczącej obsady najwyższych stanowisk w firmie znów stały się jednym z głównych skojarzeń z marką zakładu.

Można różnie oceniać zasadność przejęcia przez PZU SA (wspólnie z PFR) kontroli nad Pekao, ale trzeba przyznać, że nowi właściciele szybko wzięli się za „porządki” w banku. Jeszcze nie opadły emocje po uroczystym sfinalizowaniu transakcji, a już Pekao miał i nową radę nadzorczą, i nowe logo. Zmiana całego składu RN niedwuznacznie sugeruje, że już wkrótce bank będzie miał nowego szefa (a może i zarząd?). Osoba nowego prezesa może wywołać ogromne poruszenie w całej branży finansowej. Według spekulacji medialnych, na czele Pekao może bowiem stanąć… Michał Krupiński, który jeszcze trzy miesiące temu rządził… PZU SA.

Awantura personalnaKwestia ewentualnego powrotu byłego prezesa do Grupy PZU nie wzbudziła jednak takich emocji, jak prawdopodobne przejście Małgorzaty Sadurskiej wprost ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta na fotel członka zarządu zakładu. Bez względu na to, jakim rozstrzygnięciem zakończy się ta sprawa (a wypowiedzi przedstawicieli ekipy rządzącej sugerują, że korzystnie dla byłej szefowej KPRP), to pewne jest, iż PZU SA ucierpi na całym zamieszaniu. I nie wiadomo, czy tylko wizerunkowo.

UOKiK przeciwko opłacie likwidacyjnejWśród pozostałych wydarzeń warto wspomnieć o istotnym poglądzie, jaki przedstawił prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie dotyczącej „uefek” Generali. Szef UOKiK wziął stronę powoda domagającego się zwrotu pieniędzy z opłaty likwidacyjnej, co nie najlepiej wróży ubezpieczycielowi w dalszym toku tego i innych procesów sądowych. Na uwagę zasługiwał też Agent Online uruchomiony przez Nationale-Nederlanden. Narzędzie umożliwia klientom zakładu zdalne spotkanie z jego przedstawicielem za pośrednictwem strony korporacyjnej ubezpieczyciela.
Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 25 z datą wydawniczą 19 czerwca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.