Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Nowe technologie wiążą się również z ryzykiem

Zastosowanie rozwiązań z zakresu high-tech może przynieść ubezpieczycielom szereg korzyści. Nie należy jednak zapominać, że wykorzystywanie nowinek technologicznych wiąże się także z ryzykiem.

Jednym z wiodących tematów przedświątecznego tygodnia było zastosowanie nowoczesnych technologii w ubezpieczeniach. Spora w tym zasługa platformy Connector (pozwalającej oferować polisy spłacane w miesięcznych ratach), która ostatnio zaistniała w świadomości publicznej za sprawą doniesień medialnych. Z rozwiązania już korzysta Allianz, choć na razie tylko w ramach pilotażu. Wkrótce po platformę ma sięgnąć Benefia, a w kolejce czekają już podobno kolejni ubezpieczyciele.

Tonowanie entuzjazmuInteresującym zbiegiem okoliczności, gdy w Polsce ekscytowaliśmy się ubezpieczeniowymi debiutami nowych rozwiązań z zakresu high-tech (do tej kategorii zaliczało się także udostępnienie Screenity dla urządzeń Apple), ze świata napłynęły wieści, które nakazywały powściągnąć entuzjazm. Raport Allianz Global Corporate & Specialty wskazujący, iż  upowszechnienie sztucznej inteligencji w biznesie to nie tylko ogromne korzyści, ale też potencjalnie duże ryzyko, bardzo szybko znalazł potwierdzenie w doniesieniach z USA. Tam bowiem doszło do pierwszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym spowodowanym przez auto autonomiczne Ubera.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 15 z datą wydawniczą 9 kwietnia.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.