Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Nie wszystkim wiatr wieje w oczy

Ostatnie dwa lata były niespecjalnie udanym okresem dla polskiej branży ubezpieczeniowej. Jednak nawet przy wyjątkowo „niesprzyjających wiatrach” istnieją sektory i podmioty, które nie powinny mieć powodów do narzekań.

Jednym z najważniejszych akcentów ostatnich dni była publikacja „Raportu o stanie rynku brokerskiego w 2015 roku”, przygotowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ci, którzy mieli jeszcze w pamięci dane z poprzedniej edycji opracowania, musieli przeżyć niemały wstrząs. „Raport” pokazywał bowiem, że liczba wydanych w 2015 roku zezwoleń na prowadzenie działalności brokerskiej uplasowała się na najwyższym poziomie w ostatniej dekadzie. Co więcej, choć wyraźnie spadła wartość składek ulokowanych w towarzystwach, wartość prowizji brokerskich była dużo wyższa niż rok wcześniej.

Zakup Pekao coraz bliżej Tak jak bohaterem połowy października były ceny w „komunikacji”, tak końcówka miesiąca bezsprzecznie należy do PZU. A wszystko to za sprawą negocjacji prowadzonych z włoskim UniCredit dotyczących przejęcia Pekao SA. Według doniesień medialnych (m.in. „Parkietu” i „Pulsu Biznesu”) rozmowy zainteresowanych stron (bierze w nich udział także Polski Fundusz Rozwoju) weszły w decydującą fazę i zmierzają do finału oczekiwanego przez zakład i PFR.

KUKE szykuje się do rozwinięcia skrzydełWśród pozostałych wydarzeń ubiegłego tygodnia na odnotowania zasługiwały doniesienia „PB” na temat dynamicznego rozwoju KUKE. Wskaźniki Korporacji potwierdzają, że obecny rok jest dla niej bardzo udany, a kolejne mogą być jeszcze lepsze. Firma ma bowiem bardzo dobre perspektywy rozwoju, dzięki m.in. „planowi Morawieckiego” i innym przedsięwzięciom, jak np. otwarcie na szerszą współpracę gospodarczą z Białorusią.
Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 45 z datą wydawniczą 8 listopada.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.