Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Nagrody dla Liderów

6 kwietnia w Warszawie odbyła się V Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Nagrody dla Liderów przyznano za osiągnięcia z 2015 roku. Gala była częścią Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, w ramach której odbywały się XI Banking Forum i VII Insurance Forum. Ich patronem medialnym była „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Laureatami nagród dla Liderów Świata Ubezpieczeń w poszczególnych kategoriach zostali: Najciekawsza Innowacja dla Ubezpieczeń – aplikacja „Bezpieczna Jazda z Link4” będąca częścią nawigacji NaviExpert. Link4 był pierwszą firmą ubezpieczeniową w Polsce, która wprowadziła rozwiązania telematyczne do ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów indywidualnych. Statuetkę odebrał Tomasz Tarkowski, prezes zarządu Link4.

ajszybciej Rozwijająca się Firma Ubezpieczeniowa – AXA. W 2015 roku AXA istotnie przyspieszyła dotychczasowy zyskowny wzrost. Akwizycja BRE Ubezpieczenia, strategiczne partnerstwo z mBankiem oraz decyzja zakupu Liberty Ubezpieczenia będą służyć dalszemu umacnianiu jej pozycji w Polsce. Nagrodę odebrał prezes zarządu Michał Kwieciński.

Najlepsza Firma Ubezpieczeniowa – PZU. PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Europie Środkowej i Wschodniej. Narodowy czempion, ważny uczestnik życia gospodarczego i społecznego kraju. Spółka z olbrzymim potencjałem wzrostu i ambitnymi założeniami, które dzięki postawieniu na rozwój organiczny, gotowość do akwizycji i otwarciu na innowacje, mają szansę szanse uczynić ją ważnym podmiotem w skali międzynarodowej. Statuetkę odebrał Paweł Kozyra, dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych PZU. – W imieniu rady nadzorczej i zarządu dziękuję za to wyróżnienie. Jest dla nas ambicją, aby być nie tylko największą i dynamicznie rozwijającą się, ale i najlepszą firmą ubezpieczeniową. Dlatego PZU stale podnosi standardy likwidacji szkód, wprowadza nowe produkty czy formy kontaktu z klientami. Dzięki innowacjom chcemy być jeszcze bliżej klientów, oferować skrojone na miarę, zrozumiałe i trafiające w ich potrzeby produkty ubezpieczeniowe – powiedział Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA.

Nagroda Specjalna 25-lecia za kreowanie rozwoju sektora ubezpieczeniowego trafiła natomiast do Piotra Marii Śliwickiego, prezesa Grupy Ergo Hestia.
BankowośćPodczas gali przyznano też nagrody dla Liderów Świata Bankowości. W poszczególnych kategoriach wyróżnieni zostali:
Najciekawsza Innowacja dla Banku – Wdrożenia HCE dostarczane przez MasterCard. Za konsekwentne wdrażanie nowoczesnych rozwiązań płatności mobilnych na rynku polskim, dzięki którym Polska jest liderem innowacyjnych płatności w Europie i na świecie. Statuetkę odebrał Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Najbardziej Innowacyjny Bank – Bank Millennium za innowacyjny sposób myślenia obejmujący wszystkie procesy i struktury firmy oraz wykorzystanie nowych technologii tak, aby ułatwić swoim klientom codzienne bankowanie. Nagrodę odebrał prezes zarządu, Joao Bras Jorge.

Najlepszy Bank Mały i Średni – Deutsche Bank za wieloletni wkład we wsparcie rozwoju polskiej gospodarki, zaangażowanie od ponad 25 lat w obsługę kluczowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, instytucji finansowych i sektora publicznego, a także firm z sektora MŚP i klientów indywidualnych oraz aktywny udział w projektach pozabiznesowych adresujących potrzeby polskiej kultury i społeczeństwa. Statuetkę odebrał Krzysztof Kalicki, prezes zarządu Deutsche Bank Polska.

Najlepszy Bank Duży – mBank. Mimo trudnego otoczenia rynkowego i kolejnych wyzwań, bank w 2015 roku skutecznie rozwijał biznes. W całym 2015 roku Grupa mBanku osiągnęła zysk netto 1,3 mld zł, jeden z najwyższych w sektorze bankowym, co świadczy o wysokiej zdolności do generowania przychodów budujących nowy kapitał. Rosną wolumeny kredytów i depozytów, transakcyjność klientów oraz ich liczba. Nagrodę złożono na ręce prezesa zarządu Cezarego Stypułkowskiego.

Najszybciej Rozwijający się Bank – BGŻ BNP Paribas Bank za stworzenie instytucji, która dzięki połączeniu komplementarnych usług i różnorodnych kompetencji biznesowych stała się jednym z czołowych banków pod względem oferty i potencjału dla Klientów oraz akcjonariuszy. Statuetkę odebrał Józef Wancer, przewodniczący rady nadzorczej.
AM, MM Conferences

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.