Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Młodzi i niebezpieczni

Mimo że liczba wypadków powodowanych przez najmłodszych kierowców regularnie spada, to i tak osoby w wieku 18-24 lata – szczególnie mężczyźni - powodują najwięcej szkód na drogach. Ma to swoje odbicie w cenach OC dla takich kierowców, choć mają oni możliwość znalezienia polisy o stosunkowo korzystnej stawce – takie wnioski wypływają z raportu porównywarki ubezpieczeń mfind.pl

Ze statystyk policji i Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2014 roku doszło do 5962 wypadków powodowanych przez młodych kierowców, podczas gdy jeszcze w 2004 r. prowadzący z najmłodszej grupy wiekowej byli autorami 9212 takich zdarzeń. Raport mfind.pl wskazuje jednak, że wskaźnik procentowy powodowanych przez nich wypadków cały czas oscyluje wokół 17-18% rocznej liczby zdarzeń. I to mimo tego, że liczba osób w wieku 18-24 lata spadła od 2004 r. o 25%, z ponad 4,5 mln do 3,4 mln osób.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 37 z datą wydawniczą 15 września.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: mfind)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.