Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Kwartał niespodzianek

Wzrost przypisu składki całego rynku, na który zapracowały oba sektory działalności, spowolnienie tempa spadku wyniku sprzedażowego w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i wzrost przychodów z autocasco – takie niespodzianki przyniosło zestawienie wyników ubezpieczycieli za I kwartał tego roku autorstwa Polskiej Izby Ubezpieczeń. Minusem było zaś niewątpliwie drastyczne pogorszenie rentowności w „komunikacji” – szczególnie w AC.

Z danych zebranych przez PIU wynika, że na dzień 31 marca 2015 roku łączna wartość polskiego rynku ubezpieczeń uplasowała się na poziomie 14  378,04 mln zł. Był to rezultat o +2,94 lepszy od uzyskanego w pierwszym kwartale 2014 r., czyli 13 966,85 mln zł (-6,98% r/r). Oba sektory działalności uzyskały niemal identyczne rezultaty sprzedażowe (osiągnięcie działu II było nieco ponad 2 mln zł wyższe).

Działalność życiowaPierwszym zaskoczeniem, jakie pojawia się w trakcie analizy zestawienia PIU jest to, że po wielu kwartałach spadków wartość działu I na koniec marca 2015 r. była wyższa od odnotowanej w analogicznym okresie 2014 r.

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 26 z datą wydawniczą 30 czerwca.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.