Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Kto stanie na czele AXA?

Ubiegłotygodniowa rezygnacja Michała Kwiecińskiego z pracy dla polskiej AXA nie powinna być zaskoczeniem dla kogokolwiek. Teraz zaś będziemy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie, kto zostanie nowym sternikiem AXA. Dwuletni huragan personalny w naszych ubezpieczeniach sprawił, że jest w kim wybierać. Niewykluczone, że grupa pójdzie w ślady konkurentów i podobnie jak Allianz czy Generali sięgnie po kogoś z zagranicznych zasobów kadrowych. Innym „personalnym bohaterem” ostatnich dni był Link4, którego rada nadzorcza powołała związaną ze spółką od dziesięciu lat Katarzynę Wojdyłę na stanowisko członkini zarządu odpowiedzialnej za obszar techniki ubezpieczeniowej.

Jakość obsługi kluczem do sukcesu Credit AgricolePoszerzenie zarządu PKO BP o doświadczonego menadżera ubezpieczeniowego, jakim jest Jan Emeryk Rościszewski, z pewnością wzmocni kompetencje banku w biznesie asekuracyjnym. To dobry ruch firmy, gdyż konkurencja nie zasypia gruszek w popiele. Mocarstwowe plany ma między innymi Credit Agricole. Ostatnio bank ogłosił, że chce awansować do pierwszej trójki największych graczy w polskim bancassurance. Kluczem do sukcesu francuskiej firmy może być mocne zaangażowanie w podnoszenie poziomu kompetencji pracowników. Potwierdza to raport z badania Mystery Shopping przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska, według którego ubezpieczeniowa obsługa w bankach to ten obszar, w którym jest sporo do poprawki. Zwłaszcza pod kątem przygotowania merytorycznego pracowników.
Consultia myśli o korekcie wyników

Wśród pozostałych wydarzeń ostatnich dni w pierwszym rzędzie należy wspomnieć o półrocznym raporcie Consultii. Multiagencja utrzymuje wysokie tempo wzrostu w najważniejszych wskaźnikach. Stąd też jej władze nie wykluczają korekty planów (in plus) na 2016 rok. Warto też zwrócić uwagę na dwie mobilne nowości: udostępnienie ubezpieczenia turystycznego „Radość odkrywania” UNIQA w aplikacji SkyCash oraz uruchomienie przez TUW Medicum narzędzia umożliwiającego zdalną obsługę wniosków o gwarancje ubezpieczeniowe.
Artur Makowiecki
news@gu.com.pl

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.